Borussia Dortmund coraz bliżej kupna następcy Sancho

Donyell Malen (z lewej)
PressFocus Na zdjęciu: Donyell Malen (z lewej)

Donyell Malen ma zostać następcą Jadona Sancho w Borussii Dortmund. Niemiecki klub negocjuje z agentem zawodnika, Mino Raiolą, na temat warunków kontraktu. Później pozostanie już tylko dojście do porozumienia z PSV Eindhoven.

  • Jak donosi Fabrizio Romano, Borussia Dortmund negocjuje z Mino Raiolą warunki kontraktu Donyella Malena
  • Holender ma zostać następcą Jadona Sancho, który przenosi się do Manchesteru United
  • PSV oczekuje za swoją gwiazdę 30 milionów euro

Borussia Dortmund negocjuje z agentem Malena

Donyell Malen od tygodni namaszczany jest na następcę Jadona Sancho w Borussii Dortmund. Wydaje się, że w ostatnim czasie rozmowy w tym kierunku zostały skonkretyzowane. Według Fabrizio Romano niemiecki klub jest w bezpośrednim kontakcie z agentem zawodnika, Mino Raiolą. Obie strony starają się dojść do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu Holendra. Jak tylko uzgodnią wspólne warunki, Borussia Dortmund wystosuje oficjalną ofertę w kierunku PSV Eindhoven.

BVB jest głównym faworytem do zakontraktowania Malena. Dyrektor techniczny PSV wyznał, że czekają na zakończenie negocjacji zawodnika z nowym klubem.

Jeśli dojdzie do porozumienia, odpowiednie strony się do nas zgłoszą – powiedział John de Jong.

O ile niemiecki Sport nie wierzy, że pojawią się problemy na linii Borussia Dortmund-Donyell Malen, o tyle negocjacje z holenderskim klubem mogą być skomplikowane. BVB ma zaoferować 25 milionów euro, a PSV ma żądać 30. Klub z Zagłębia Ruhry ma zamiar znacznie wzmocnić swój skład po tym, jak Jadon Sancho jest w trakcie przeprowadzki do Manchesteru United.

Oczywiście, że kupimy nowego zawodnika w obecnym oknie transferowym. Czekajcie na niespodzianki – mówił niedawno dyrektor sportowy niemieckiego klubu, Michael Zorc.

Malen za młodu opuścił szkółkę Ajaxu Amsterdam i trafił do Arsenalu. Po dwóch latach wrócił jednak do ojczyzny, a konkretnie do PSV. Dla klubu z Eindhoven zanotował 55 bramek i 24 asysty w 116 spotkaniach. W 2018 roku został z nim mistrzem Holandii.

Komentarze