Błyskawiczna reakcja Lipska. Nowy bramkarz w drodze

Orjan Nyland
PressFocus Na zdjęciu: Orjan Nyland

Kontuzja Petera Gulacsiego wykluczy go z gry na wiele miesięcy, ale włodarze Lipska nie śpią i już znaleźli nowego golkipera. Testy medyczne przed transferem na Red Bull Arena przejdzie Orjan Nyland.

  • Gulacsi zerwał więzadła krzyżowe w kolanie
  • Kapitan Lipska nie będzie dostępny przez wiele miesięcy
  • Lipsk w jego miejsce sprowadzi Orjana Nylanda

Lipsk będzie miał nowego golkipera

Jak podaje Fabrizio Romano na Twitterze, RB Lipsk w najbliższych godzinach ogłosi podpisanie umowy z Orjanem Nylandem. 32-letni bramkarz wraz ze swoim agentem są w drodze do Niemiec, by tam przejść testy medyczne i następnie parafować kontrakt z popularnymi “Bykami”.

Orjan Nyland, który obecnie nie ma klubu i jest do wzięcia za darmo poza okienkiem, zostanie awaryjnie pozyskany przez “Die Bullen”, ponieważ poważnego urazu nabawił się Peter Gulacsi. Węgierski bramkarz w ostatnim meczu Ligi Mistrzów zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i wypada z gry na długi okres czasu.

W kadrze Lipska jest m.in. Janis Blaswich, ale mimo wszystko potrzebne było wzmocnienie na pozycji golkipera. Dlatego też do niemieckiej drużyny trafi Orjan Nyland. 40-krotny reprezentant Norwegii ostatnio był piłkarzem Reading, a w przeszłości bronił barw takich klubów jak Bournemouth, Norwich, Aston Villa, Ingolstadt czy Molde.

32-letni Nyland w 13 meczach tamtej kampanii wpuścił 22 gole i zachował 2 czyste konta.

Komentarze