Barca potwierdziła doniesienia na temat Carrasco. Wiemy, ile może kosztować Belg

Yannick Ferreira Carrasco
Pressfocus Na zdjęciu: Yannick Ferreira Carrasco

FC Barcelona i Atletico Madryt oficjalnie ogłosiły w piątek, że Memphis Depay przeniósł się do ekipy Rojiblancos. W umowie między klubami została zawarta specjalna klauzula, dotycząca jednak innego zawodnika. Duma Katalonii zagwarantowała sobie możliwość wykupu Yannicka Carrasco za 20 milionów euro.

  • FC Barcelona sprzedała do Atletico Madryt Memphisa Depaya
  • Blaugrana zagwarantowała sobie również przy okazji możliwość wykupu Yannicka Carrasco
  • Belg latem będzie kosztował Barcę 40 milionów euro

Carrasco otwarty na przenosiny do Barcelony

Memphis Depay został w piątek ogłoszony oficjalnie zawodnikiem Atletico Madryt. FC Barcelona nie zarobiła na sprzedaży Holendra wielkich pieniędzy. Według mediów opłata za snajpera wyniosła w granicach 3 milionów euro. Istotny jednak dla Blaugrany był fakt, że w umowie zawarto również klauzulę dotyczącą innego zawodnika. 

Fabrizio Romano przekazał, że Barca zagwarantowała sobie możliwość wykupienia latem z ekipy Los Colchoneros Yannicka Ferreiry Carrasco za 20 milionów euro. Klub z resztą potwierdził istnienie takiego zapisu. Wykupienie Belga nie jest obowiązkiem, ale wiele wskazuje na to, że Azulgrana zdecyduje się latem skorzystać z tej możliwości.

Klub rozważa sprzedaż Ferrana Torresa, który w sezonie 2022/23 ma spore problemy z regularnością i mocno zawodzi. Hiszpan wynajął nawet psychologa, z którym pracuje nad pewnością siebie. W jego miejsce właśnie mógłby na Camp Nou zawitać Carrasco.

Skrzydłowy Atletico w tym sezonie rozegrał 23 mecze. Zanotował w nich cztery bramki i dwie asysty. Jego aktualna wartość rynkowa wynosi 30 milionów euro.

Także u nas: Barca wygrała wyścig. Gwiazda coraz bliżej hitowego ruchu

Komentarze