Mourinho chce w Romie kolejnego reprezentanta Polski

Jan Bednarek
Pressfocus Na zdjęciu: Jan Bednarek

Jan Bednarek przymierzany jest do letniego transferu. Polak chciały przenieść się z Southamptonu do silniejszego zespołu, a media wskazują AS Romę jako przyszłego pracodawcę defensora. Zainteresowanie Rzymian Polakiem potwierdził w rozmowie z TVP Sport włoski dziennikarz Domenico La Marca.

  • Jan Bednarek przymierza się do opuszczenia latem Sosthamptonu
  • Polakiem zainteresowana jest AS Roma
  • Zwolennikiem talentu Bednarka jest Jose Mourinho

Bednarek może dołączyć w Rzymie do Zalewskiego

Wygląda na to, że Jose Mourinho ceni talent większej liczby reprezentantów Polski, aniżeli tylko Nicoli Zalewskiego. Portugalczyk w zeszłym sezonie bardzo dobrze dogadywał się z młodym Polakiem, który stał się istotnym ogniwem prowadzonej przez niego AS Romy. Według mediów The Special One chciałby powiększyć Polonię znajdującą się w Rzymie.

Włoski dziennikarz Domenico La Marca w rozmowie z TVP Sport przyznał, że AS Roma rozważa transfer Jana Bednarka. Reprezentant Polski ma za sobą udany sezon w barwach Southamptonu i jest zdecydowany na zmianę pracodawcy latem. Tomasz Włodarczyk przekazał, że Bendarek jest gotowy na podjęcie kolejnych wyzwań w swojej karierze. 

– Roma się nim interesuje, to zawodnik, który podoba się Mourinho. Jose stara się pozyskać jak najwięcej zawodników z Premier League, ale na tę chwilę nie ma nic konkretnego – stwierdził Domenico La Marca. 

– Roma póki co nie jest gotowa zainwestować takich pieniędzy w środek obrony. Wydaje mi się, że jeśli nikt nie odejdzie, to trudno wyobrazić sobie transfer Bednarka, chyba że Southampton zadowoliłby się wypożyczeniem z opcją wykupu lub czymś podobnym – dodał.

Bednarek w ostatnim sezonie zanotował 33 występy dla Southamptonu. Strzelił w ich trakcie aż cztery bramki. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 22 miliony euro.

Sprawdź: Juventus szuka sposobu na przekonanie Giallorossich

Komentarze