Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. Foto Olimpik

Bayern sonduje transfer Cavaniego

Robert Lewandowski jest niepodważalnym liderem Bayernu Monachium. Reprezentantowi Polski brakuje jednak w niemieckim zespole wsparcia w postaci dublera. Władze mistrzów Niemiec są tego świadome i szukają odpowiedniego kandydata.

Czytaj dalej…

Jak informuje portal Le10sport, w kręgu zainteresowań niemieckiego klubu znalazł się doświadczony Urugwajczyk Edinson Cavani, który jest dostępny na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu z Paris Saint-Germain.

Przedstawiciele Bayernu Monachium mieli już nawiązać kontakt z bratem zawodnika, a jego celem było oczywiście uzyskanie informacji o ewentualnych warunkach pozyskania Cavaniego. Te mogą jednak stanąć na przeszkodzie, bowiem Urugwajczyk oczekuje bardzo wysokiego wynagrodzenia, biorąc również pod uwagę jego wiek.

Gdzie zagra Cavani?

Reprezentant Urugwaju w ostatnich miesiącach łączony był z wieloma klubami. Zainteresowanie jego pozyskaniem wyrażali przedstawiciele między innymi Interu Mediolan, Napoli, Atletico Madryt czy Manchesteru United. Żaden z tych klubów nie zdecydował się jednak na sfinalizowanie rozmów, także ze względu na oczekiwania piłkarza.

Aktualnie przedstawiciele Cavaniego prowadzą także rozmowy z portugalską Benfiką Lizbona, ale i w tym wypadku kwestią sporną są finanse. Urugwajczykowi może być trudno znaleźć w Europie klub, który spełni jego obecne oczekiwania.

Cavani opuścił PSG

33-letni napastnik z końcem czerwca pożegnał się z Paris Saint-Germain, którego barwy reprezentował przez siedem ostatnich lat. W tym czasie rozegrał w zespole z Parc des Princes 301 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając aż 200 bramek.

Wcześniej piłkarz z powodzeniem występował we włoskich zespołach Palermo i Napoli, rozgrywając dla nich łącznie 255 meczów i 141 razy wpisując się w nich na listę strzelców.

Komentarze