Bayern chce zawodnika Juve, Stara Dama marzy o pomocniku Bawarczyków

Rodrigo Bentancur
Rodrigo Bentancur Grzegorz Wajda

Bayern Monachium jest podobno zainteresowany pomocnikiem Juventusu Rodrigo Bentancurem. Według informacji Tuttosport Stara Dama byłaby gotowa na oddanie Urugwajczyka, pod warunkiem sprowadzenia w jego miejsca Leona Goretzki.

Nierealna wymiana

Włoskie media poinformowały, że 23-letni Bentancur jest jednym z zawodników, którzy znajdują się w kręgu zainteresowań monachijskiego giganta. Jest to dosyć zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że Urugwajczyk obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Pomocnik popełnił kilka poważnych błędów, z powodu których spadła na niego fala krytyki ze strony kibiców.

Juventus planuje latem przebudować drugą linię, dlatego też byłby gotowy na sprzedaż Bentancura. W Turynie marzą jednak o innym rozwiązaniu. Chcieliby bowiem sprowadzić do drużyny pomocnika Bayernu Monachium Leona Goretzki. Takie rozwiązanie wydaje się być mało prawdopodobne.

Choć obecna umowa 26-letniego reprezentanta Niemiec z Bayernem wygasa w czerwcu 2022 roku, to wydaje się, że jej przedłużenie jest kwestią czasu. Goretzka jest bowiem bardzo ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka i nic nie wskazuje na to, aby Bayern rozważał jego sprzedać po zakończeniu obecnego sezonu.

Podstawowi zawodnicy swoich zespołów

Goretzka w obecnym sezonie wystąpił w 27 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich siedem bramek i notując dziewięć asyst. Środkowy pomocnik w zespole Bayernu występuje od lipca 2018 roku, kiedy przeniósł się do Monachium na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bentancur również regularnie występuje w zespole Andrei Pirlo. W sezonie 2020/21 zgromadził na swoim koncie 34 występy we wszystkich rozgrywkach. Nie zdobył w nich jednak ani jednego gola.

Komentarze