Bayern chce wykorzystać niezdecydowanie Realu Madryt

Lucas Vazquez
Lucas Vazquez PressFocus

Hiszpański AS donosi, że Bayern Monachium zbliżył się już do Lucasa Vazqueza. Die Roten chcą, by Hiszpan trafił do Bawarii po zakończeniu sezonu jako wolny zawodnik.

Lucas Vazquez – czas na opuszczenie Hiszpanii?

Hiszpańskiemu skrzydłowemu w czerwcu skończy się umowa z Realem Madryt. Przez długi czas 29-latek traktował priorytetowo negocjacje z klubem, w którym się wychował. Dla Królewskich ważniejsze są jednak teraz rozmowy z innymi zawodnikami, w tym z Sergio Ramosem. Florentino Perez i jego zarząd przedstawili niedawno Vazqueowi propozycję przedłużenia umowy. Zawodnik uważa ją za niewystarczającą, a sam klub nie zamierza proponować lepszych warunków.

Między październikiem, a styczniem, Lucas Vazquez występował głównie na prawej obronie i wypadł tam na tyle dobrze, że przedłużenie z nim kontraktu stało się i możliwe, i pożądane. Jego gra w bloku defensywnym uwzględniania była jednak jako konieczność, a w linii ataku Real chce stawiać na młodych, perspektywicznych graczy.

Bayern po raz kolejny chce wykorzystać okazję na rynku

Monachijczycy są świetni w wyszukiwaniu okazji na rynku transferowym. Przed obecnym sezonem uzupełnili kadrę, wypożyczając Douglasa Costę, wcześniej zrobili to samo z Philippe Coutinho. Choć teraz chcą podpisać z Vazquezem permanentny kontrakt, to założenie jest takie samo. Hiszpana uważa się bowiem w Bawarii za wartościowego zawodnika, który w razie konieczności jest w stanie występować na kilku pozycjach na określonym poziomie. Prawdopodobnie, gdyby Bayern Monachium musiał zapłacić za 29-latka kwotę odstępnego, nie byliby zainteresowani.

Aktualnie jednak Die Roten mają problem z prawą defensywą. Dostępnymi zawodnikami mogącymi grać na tej pozycji są Benajmin Pavard oraz Bouna Sarr, ale ten ostatni nie prezentuje właściwego poziomu. W takiej sytuacji transfer zawodnika tak solidnego, jak Vazquez, mógłby być rozwiązaniem.

Sam piłkarz pozytywnie zapatruje się na przenosiny. Zmieniłby Real na klub, będący aktualnie najlepszym w Europie i na świecie, więc piłkarsko nie wykonałby kroku w tył. Miałby zagwarantowany kilkuletni kontrakt z widokami na dość regularną grę. Jak donosi AS, negocjacje w ostatnich dniach mocno posunęły się do przodu. W najbliższych dniach może dojść do osiągnięcia pełnego porozumienia.

Komentarze