Barcelona zrezygnuje z okazji? Na tej pozycji ma dobrobyt

Alejandro Grimaldo w ostatnich miesiącach był regularnie łączony z przeprowadzką do FC Barcelony. Hiszpanowi latem wygaśnie kontrakt z Benficą i będzie on dostępny w ramach wolnego transferu. Fabrizio Romano sugeruje, że Duma Katalonii zrezygnuje z tej okazji.

Alejandro Grimaldo
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alejandro Grimaldo
  • FC Barcelona nie pracuje nad ściągnięciem Alejandro Grimaldo
  • Sam zawodnik byłby otwarty na możliwość powrotu na Camp Nou
  • Duma Katalonii ufa swoim lewym defensorom

Grimaldo nie wróci na Camp Nou

Sytuacja finansowa FC Barcelona wymusza na władzach wyszukiwanie na rynku transferowym okazji i korzystanie z nich. Od wielu miesięcy Alejandro Grimaldo był łączony z przeprowadzką na Camp Nou. Ceniony w Portugalii obrońca zadeklarował, że nie przedłuży wygasającego z Benficą kontraktu, gdyż zamierza postawić kolejny krok w swojej karierze i dołączyć do mocniejszego klubu.

Pomimo różnych doniesień, Duma Katalonii nie pracuje nad ściągnięciem hiszpańskiego defensora. Nie ulega wątpliwościom, że byłaby to świetna okazja, lecz w klubie uznano, że obecna obsada lewej strony defensywy jest wystarczająco mocna.

Na lewej obronie Xavi Hernandez może korzystać z Alejandro Balde i Jordiego Alby. Jest to również nominalna pozycja dla Marcosa Alonso, który w obecnym sezonie zdecydowanie częściej występuje w środku defensywy.

Grimaldo nie narzeka na brak zainteresowania. W walce o niego pozostają Juventus oraz kluby Premier League.

Zobacz również: Barcelona wykluczyła transfer Portugalczyka z Premier League

Komentarze