Barcelona potwierdziła niespodziewany transfer

Dani Alves w barwach Barcelony
PressFocus Na zdjęciu: Dani Alves w barwach Barcelony

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie poinformowała o osiągnieciu porozumienia z Danim Alvesem. 38-letni Brazylijczyk wraca do klubu, w którym występował w latach 2008-2016.

Czytaj dalej…

  • FC Barcelona oficjalnie potwierdziła uzyskanie porozumienia z Danim Alvesem, który wraca do klubu po kilkuletnie przerwie
  • 38-letni Brazylijczyk treningi z katalońskim klubem rozpocznie w przyszłym tygodniu, ale na występ w meczu będzie musiał poczekać do stycznia
  • Dani Alves ostatnio pozostawał bez klubu, po tym jak we wrześniu doszedł z Sao Paulo

Oficjalne potwierdzenie z Camp Nou

Sprawa sprowadzenia Brazylijczyka z powrotem na Camp Nou potoczyła się błyskawicznie. W piątek rano w katalońskich mediach pojawiły się informacje o możliwym zakontraktowaniu przez Barcelonę doświadczonego zawodnika, a wieczorem oficjalnie potwierdzono porozumienie w tej sprawie.

Dani Alves ma związać się z Barceloną umową do końca obecnego sezonu. Znajdzie się w niej również opcja przedłużenia jej do czerwca 2023 roku.

Treningi w przyszłym tygodniu, mecz w styczniu

Piłkarz do zespołu Xaviego Hernandeza, który dał “zielone światło” na podpisanie umowy, dołączy już w nadchodzącym tygodniu. Pierwsze spotkanie będzie mógł jednak rozegrać dopiero w styczniu, po otwarciu okna transferowego. Piłkarz w połowie września rozstał się z brazylijskim Sao Paulo.

Dani Alves w drużynie z Camp Nou spędził osiem sezon, w trakcie których wystąpił w 391 oficjalnych spotkaniach, zdobywając w nich 23 bramki. Z Barceloną trzykrotnie wygrywał rozgrywki Ligi Mistrzów, a także sześć razy sięgał po mistrzostwo Hiszpanii.

Zobacz także: Xavi myśli o sprowadzeniu Saula do Barcelony

Komentarze