Barcelona ma problem z transferem pomocnika. Główni kandydaci wybiorą inne kluby?

FC Barcelona zamierza latem pozyskać pomocnika z najwyższej półki. Jej prace ogranicza niepewna sytuacja finansowa. Główne cele transferowe Blaugrany mogą nie zostać zrealizowane.

Martin Zubimendi
Obserwuj nas w
fot. Imago/Sebastian Frej Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Barcelona latem postara się o transfer jakościowego pomocnika
  • Ma coraz mniejsze szanse na sprowadzenie Aleixa Garcii lub Martina Zubimendiego
  • Obaj generują bardzo duże zainteresowanie na rynku

Barcelona obudzi się z ręką w nocniku?

Głównym celem Barcelony na letnie okienko transferowe jest sprowadzenie pomocnika z najwyższej półki. Klub wciąż nie pozyskał docelowego następcy Sergio Busquetsa, który odszedł przed sezonem 2023/2024. Aktualnie na pozycji numer “sześć” występuje Andreas Christensen, czyli nominalny stoper. Wiąże się to z problemami zdrowotnymi Pedriego, Gaviego oraz Frenkiego De Jonga.

Zimą Barcelona próbowała sfinalizować transfer Aleixa Garcii, który wspólnie z Gironą rozgrywa kapitalny sezon. Do konkretów jednak nie doszło. Jeszcze wcześniej Duma Katalonii naciskała na transfery Martina Zubimendiego z Realu Sociedad bądź Bernardo Silvy z Manchesteru City. Oczywiście Portugalczyk to inna pozycja, niż wspomniana wcześniej dwójka, więc latem nie będzie się o niego starać. Na liście życzeń Blaugrany pozostają natomiast wciąż Garcia i Zubimendi. Szanse na ich sprowadzenie są z każdym miesiącem coraz mniejsze.

Barcelona nie chce podejmować pochopnej decyzji, gdyż nie ma pewności, jaki latem będzie stan finansów. Jej bierność sprawia, że Garcia i Zubimendi mogą wylądować w innych klubach. Tym pierwszym interesują się przedstawiciele Premeir League, zaś o drugiego walczą Juventus, Arsenal i Bayern.

Zobacz również: Man Utd rusza po cel transferowy Realu. Spora konkurencja

Komentarze