Barcelona gotowa do sprzedaży De Jonga

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Barcelona jest gotowa sprzedać Frenkiego de Jonga za 75 milionów funtów do Manchesteru City – poinformowały brytyjskie media. Katalończycy chcą w ten sposób uzyskać pieniądze dla Xaviego na wydatki podczas styczniowego okienka transferowego.

  • Barcelona desperacko szuka pieniędzy na zimowe wzmocnienia
  • Klub rozważa sprzedaż Frenkiego de Jonga za 75 mln funtów
  • Zainteresowanie piłkarzem wyraża Manchester City

Barcelona ma ambitne plany na zimowe okienko

Barcelona chce odbudować się z kryzysu pod rządami nowego trenera Xaviego. Klub jest jednak w fatalnej sytuacji transferowej, dlatego też z drużyny będzie musiało odejść kilku piłkarzy, aby zebrać pieniądze na transfery podczas zimowego okienka.

Frenkie de Jong może być pierwszym graczem, który opuści Barcelonę. Według brytyjskich mediów głównym kandydatem do pozyskania piłkarza jest Manchester City. Pep Guardiola ma szukać bowiem pomocnika, który idealnie wkomponuje się w jego system oparty na posiadaniu piłki.

24-latek dołączył do Barcelony w 2019 roku i był postrzegany jako piłkarz, wokół którego klub mógłby zbudować swoją przyszłość. Xavi ma być wielkim fanem talentu gracza, ale klub potrzebuje gotówki, aby pozyskać nowych graczy podczas zimowego okienka.

Czytaj także: Xavi myśli o sprowadzeniu Saula do Barcelony

Komentarze