Barcelona bez szans na sprowadzenie pomocnika RB Lipsk

Dani Olmo to zawodnik, który od dawna jest kojarzony z przeprowadzką do FC Barcelony. Wcześniej związany ze słynną akademią La Masia, był łączony z powrotem do Katalonii jeszcze podczas pobytu w Dinamo Zagrzeb, choć ostatecznie trafił do RB Lipsk.

Dani Olmo
PressFocus Na zdjęciu: Dani Olmo
  • Dani Olmo jest wychowankiem Barcelony, który wielokrotnie był łączony z powrotem do Katalonii
  • Kontrakt Hiszpana z RB Lipsk wygasa latem przyszłego roku
  • Toni Juanmarti uważa jednak, że Olmo opuści obecny klub już teraz, dlatego Barcelona nie może sobie pozwolić na pozyskanie tego zawodnika

Olmo opuści Lipsk już latem tego roku

Ponad trzy lata po podjęciu decyzji o dołączeniu do RB Lipsk, Dani Olmo nadal jest łączony z przeprowadzką do Barcelony. Według ostatnich medialnych doniesień, Duma Katalonii jest podobno zainteresowana transferem reprezentanta Hiszpanii w 2024 roku. Klub miał namawiać nawet gracza, aby nie przedłużał kontraktu z drużyną z Bundesligi.

Obecna umowa Olmo z RB Lipsk wygasa w 2024 roku, co oznacza, że będzie dostępny za darmo po zakończeniu następnego sezonu, a to stwarza doskonałą okazję dla Barcelony, która w obliczu problemów finansowych mogłaby wzmocnić się małym kosztem.

Jednak według Toniego Juanmartiego, Olmo odejdzie z RB Lipsk już latem tego roku lub najpóźniej w styczniu. Pomocnik nie wypełni kontraktu, a niemiecki klub będzie dążył do sprzedaży Hiszpana, aby nie stracić zawodnika w ramach darmowego transferu.

Taka sytuacja sprawia, że przenosiny Olmo do Katalonii wydają się praktycznie niemożliwe, ponieważ Barcelonę nie będzie stać na pozyskanie reprezentanta Hiszpanii.

Zobacz również: Tuchel poprosi Bayern o sprowadzenie gwiazdora Barcelony?

Komentarze