Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. PressFocus

Atalanta oczekuje 10 mln euro za Gomeza

Atalanta BC według medialnych doniesień oczekuje 10 milionów euro za Alejandro Gomeza. Realny scenariusz zakłada, że Argentyńczyk w styczniu zmieni klub. Wpływ na taki rozwój wydarzeń może mieć jego konflikt z trenerem z Gian Piero Gasperinim.

Atalanta BC według informacji La Gazzetta dello Sport ma oddelegować swojego przedstawiciela na spotkanie z agentem piłkarza Beppe Riso pod koniec roku. W trakcie rozmowy ma być omówiony temat przyszłości Alejandro Gomeza. 32-latek ma co prawda kontrakt z klubem z Lombardii. Mimo wszystko poprosił o zgodę na darmowy transfer zimą.

Gomez na radarze gigantów Serie A

W związku z powyższym można przypuszczać, że Spotkanie pod koniec roku będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości zawodnika. Wydaje się mało prawdopodobne, aby Gomez zakotwiczył w szeregach Juventusu FC. Najnowsze doniesienia wskazują natomiast, że zawodnik przykuł uwagę władz AC Milanu i Interu Mediolan.

Jeśli faktem stanie się transfer piłkarz zimą, to jego dotychczasowy klub będzie żądał 10 milionów euro odszkodowania. Na mocy obecnie obowiązującej umowy zawodnik może w Atalancie liczyć na zarobki w wysokości 2,5 miliona euro rocznie.

W trakcie kampanii 2020/2021 obchodzący w lutym swoje 33 urodzony zawodnik rozegrał 10 meczów w Serie A, notując w nich cztery gole i dwie asysty.

Komentarze