Asensio podjął kluczową decyzję. Co dalej?

Marco Asensio postanowił nie przedłużać kontraktu z Realem Madryt i zmienić latem pracodawcę. Wpływ na jego decyzję miały względy sportowe, a dokładniej chęć odgrywania większej roli w zespole. Jorge Mendes poinformował o tym fakcie zainteresowane kluby - informuje Fabrizio Romano.

Marco Asensio
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marco Asensio
  • Marco Asensio od kilku miesięcy negocjował z Realem Madryt warunki nowego kontraktu
  • Ostatecznie rozmowy zostały zerwane, gdyż Hiszpan nie godzi się już na rolę rezerwowego
  • Jorge Mendes poinformował o jego decyzji przedstawicieli PSG i ekip z Anglii

Asensio utrzyma się na najwyższym poziomie?

W pierwszej części sezonu Marco Asensio pełnił rolę głębokiego rezerwowego i bardzo rzadko pojawiał się na murawie. Problemy kadrowe Realu Madryt, a także kluczowe mecze na wielu frontach zmusiły Carlo Ancelottiego do częstszego korzystania z większej liczby zawodników, w tym właśnie między innymi reprezentanta Hiszpanii.

Na przestrzeni całej kampanii Asensio udowodnił, że wciąż jest wartościowym graczem. W samej La Lidze zgromadził dziewięć goli i sześć asyst, często indywidualnie przesądzając o pozytywnym wyniku spotkania.

Hiszpan od dawna negocjował z Królewskimi warunki nowej umowy. Jego kontrakt wygasał tego lata, jednak dotychczas zaniechiwał kontaktu z innymi klubami, gdyż jego priorytetem było pozostanie na Santiago Bernabeu.

Teraz perspektywa Asensio znacząco się zmieniła. Odrzucił on ostatnie oferty ze strony madryckiego klubu, o czym zadecydowały względy sportowe. Skrzydłowy chce pełnić istotną rolę w zespole, a w Madrycie wciąż byłby ledwie rezerwowym.

Agent piłkarza Jorge Mendes poinformował o tym fakcie Paris Saint-Germain oraz ekipy z Premier League. Wspólnie z Asensio planują, aby ten pozostał na najwyższym europejskim poziomie i wciąż grał w Lidze Mistrzów.

Zobacz również: Lewandowski wspomina rozmowę z Messim. “Widziałem to w jego oczach”

Komentarze