Arteta zablokował transfer do Barcelony

Ainsley Maitland-Niles
Ainsley Maitland-Niles fot. PressFocus

Ainsley Maitland-Niles mógł być bohaterem jednego z najbardziej zaskakujących transferów ostatniego okna transferowego. Pozyskaniem 23-letniego zawodnika zainteresowana miała być FC Barcelona. Jak informuje The Sun, przeprowadzenie transferu zablokował jednak menedżer Arsenalu Mikel Arteta.

Czytaj dalej…

Jednym z głównych celów transferowych Barcelony było sprowadzenie nowego prawego obrońcy. Ten cel udało się zrealizować, bowiem na Camp Nou trafił utalentowany amerykański obrońca Sergino Dest. 19-latek, który urodził się w holenderskim Almere, przeniósł się do stolicy Katalonii na zasadzie definitywnego transferu z Ajaksu Amsterdam. Barcelona zdecydowała się wyłożyć za niego 21 milionów euro, a sam piłkarz podpisał z klubem pięcioletni kontrakt, do 30 czerwca 2025 roku. Okazuje się jednak, że nie był to kandydat do zasilenia zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana.

Wszechstronny zawodnik Kanonierów na celowniku Barcelony

Włoski dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że kandydatem do wzmocnienia prawej strony defensywy był Ainsley Maitland-Niles, który na tej pozycji miał już okazję występować w Arsenalu. 23-latek jest jednak wszechstronnym piłkarzem, który może również występować na obu stronach w drugiej linii. Jest to niewątpliwie jego duży atut.

Perspektywa przenosin do Camp Nou z pewnością byłaby bardzo atrakcyjna dla samego Maitlanda-Niles’a. Jednak jak informuje The Sun, o takim ruchu nie chciał słyszeć menedżer Kanonierów Mikel Arteta. Hiszpański szkoleniowiec wierzy, że 23-latek może być w przyszłości kluczowym piłkarzem prowadzonego przez niego zespołu. Po takiej deklaracji Artety kataloński klub zrezygnował z dalszych starań o pozyskanie piłkarza.

Wcześniej brytyjskie media łączyły Maitlanda-Nilesa z innymi klubami Premier League. Jego pozyskaniem zainteresowani mieli być przedstawiciele Wolverhamptonu Wanderers i Newcastle United. Piłkarz ostatecznie jednak pozostał na Emirates Stadium.

W obecnym sezonie uniwersalny zawodnik wystąpił w trzech z czterech dotychczasowych spotkań Premier League, dwukrotnie wybiegając na boisko w podstawowym składzie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w sezonie 2020/21 zaliczył jak na razie sześć występów, spędzając na boisku łącznie 367 minut.

Komentarze