Arsenal włącza się do walki o utalentowanego napastnika

Noah Okafor
PressFocus Na zdjęciu: Noah Okafor

Noah Okafor wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Według mediów o gracza Red Bull Salzburg powalczy także Arsenal. Wcześniej informowano, że napastnikiem zainteresowany jest Manchester City oraz Liverpool.

  • Okafor jest tematem coraz częstszych medialnych spekulacji
  • 22-latek rozgrywa obecnie znakomity sezon
  • Reprezentant Szwajcarii jest łączony z transferem do Arsenalu, Manchesteru City czy Liverpoolu

Noah Okafor wkrótce zasili dużo silniejszy zespół

Arsenal prezentuje znakomitą formę w obecnej kampanii Premier League. Kanonierzy przerwę na mundial spędzą w fotelu lidera z pięciopunktową przewagą nad drugim Manchesterem City. Ich ofensywa z Gabrielem Martinellim i Gabrielem Jesusem spisuje się niezwykle dobrze.

Mimo to wydaje się, że Mikel Arteta już planuje kolejne wzmocnienia składu. Według niemieckich dziennikarzy Sky klub z północnego Londynu jest zainteresowany Noahem Okaforem z Red Bull Salzburg.

O młodego napastnika rywalizuje wiele europejskich klubów. Zainteresowanie już od dłuższego czasu wykazuje Manchester City oraz Liverpool, ale według niektórych źródeł Okafor znajduje się na liście życzeń również Chelsea, West Ham United czy AC Milan.

Władze Salzburga już odrzuciły pierwsze oferty za swojego utalentowanego zawodnika. Według mediów cena wywoławcza za Okafora wynosi obecnie około 35 milionów euro.

Polska – Chile. Ta drużyna jest jak Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski

To był mecz, po którym powołanie Szymona Żurkowskiego powinno przestać być kwestionowane. On jest po prostu dokładnie jak ta drużyna, jednoosobowo ją reprezentuje. Gdy trzeba gryźć po kostkach, to gryzie. Problem się pojawia, gdy trzeba kopnąć piłkę. Powołania, podczas których Czesław Michniewicz zrezygnował z kilku bardziej zaawansowanych technicznie piłkarzy, by postawić na defensywnych zadaniowców, znalazłby

Czytaj dalej…

– Myślę, że na rynku transferowym będzie sporo się działo. Okafor w ostatnich miesiącach prezentuje znakomitą formę, a dobry występ na mundialu może tylko zwiększyć jego wartość. Najbliższy czas może być zatem bardzo interesujący. Nie wykluczam żadnego scenariusza – powiedział obecny dyrektor sportowy klubu, Christoph Freund.

22-letni Okafor cieszy się wyjątkowo udanym sezonem. Reprezentant Szwajcarii, który wystąpił w ośmiu meczach, ma na swoim koncie już 10 bramek we wszystkich rozgrywkach w obecnej kampanii, trafiając do siatki rywala między innymi w starciach z Chelsea i Milanem w Lidze Mistrzów.

Zobacz również: Ronaldo: młodym piłkarzom nie zależy

Komentarze