Ryan Sessegnon i Tyler Adams
Ryan Sessegnon i Tyler Adams fot. PressFocus

Angielski talent zmienił Premier League na Bundesligę

Po zupełnie nieudanym sezonie w Tottenhamie Hotspur, Ryan Sessegnon spróbuje swoich sił na boiskach Bundesligi. Reprezentant angielskiej młodzieżówki przeszedł na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu do zespołu TSG Hoffenheim.

Czytaj dalej…

Sessegnon jest wychowankiem Fulham, z którego latem ubiegłego roku przeniósł się za 27 milionów euro do Tottenhamu Hotspur. W zespole z północnego Londynu nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie. W poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 12 spotkaniach, w tym tylko sześciu w Premier League. Na początku sezonu 2020/21 ani razu nie pojawił się na boisku.

Władze Tottenhamu zdecydowały się na sięgnięcie po 20-letniego Anglika w związku z poważnymi kontuzjami, jakich nabawili się Ermin Bicakcic i Konstantinos Stafylidis.

– Ryan Sessegnon jest bardzo utalentowanym i silnym zawodnikiem, z bardzo dobrą lewą nogą. Po poważnych kontuzjach Ermina i Stafy, którzy będą niedostępnie przez kilka miesięcy, szukaliśmy wysokiej jakości wzmocnienia do naszego składu i bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy je w osobie Ryana – powiedział dyrektor klubu Alexander Rosen.

Duże nadzieje z przenosinami do Niemiec wiąże również sam zawodnik. – Mam nadzieję, że ten transfer pozwoli mi uzyskać doświadczenie, grając w jednej z najlepszych lig na świecie. Nie mogę się również doczekać występów w europejskich pucharach – dodał Sessegnon, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze