Prezydent Interu: Simone Inzaghi jest prawdziwym darem dla mnie

Inter Mediolan zmierza pewnym krokiem po mistrzostwo kraju. W poniedziałek zmierzy się z AC Milan. Przed tym spotkaniem ciekawej wypowiedzi udzielił prezydent Nerazzurrich.

Simone Inzaghi
Obserwuj nas w
fot. ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Simone Inzaghi

Prezydent Interu o Simone Inzaghim

Inter Mediolan aktualnie w ligowej tabeli legitymuje się bilansem 83 oczek. Na drugim AC Milan ma przewagę 14 punktów. W związku z tym przy ewentualnym zwycięstwie drużyna Simone Inzaghiego może wykonać milowy krok do mistrzostwa Serie A. Tak naprawdę to dwa wygranej mecze w najbliższych dwóch występach zapewnić Czarno-niebieskim tytuł. Tymczasem na temat szkoleniowcem mediolańskiej ekipy wypowiedział się ostatnio sternik Interu.

– W ostatnich siedmiu latach, gdy byliśmy właścicielami Interu, krążyły różne plotki. Zdobyliśmy sześć trofeów i będziemy nadal walczyć i zwyciężać. Jestem prezesem klubu i dopóki jestem właścicielem, będziemy się starali wygrywać. Simone Inzaghi jest dla mnie prawdziwym darem, daje stabilność i nie ma wątpliwości, że będziemy kontynuować współpracę. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu i niesamowicie szczęśliwy, że jestem jego prezesem – powiedział Stephen Zheng w rozmowie ze Sky Sports F1.

Inter w tym sezonie w pierwszym starciu z Milanem wygrał różnicą czterech goli (5:1). Ogólnie w każdym z pięciu ostatnich spotkań między oboma górą byli piłkarze Nerazzurrich. Rossoneri ostatnie zwycięstwo w derbach zaliczyli we wrześniu 2022 roku (3:2). Katem Nerazzurrich był wówczas przede wszystkim Rafael Leao, który okrasił występ dwoma trafieniami.

Czytaj więcej: Europejski gigant nawiązał kontakt z otoczeniem Zinedine’a Zidane’a

Komentarze