Paul Pogba zareagował na dyskwalifikację. “Mam złamane serce”

Paul Pogba zareagował na decyzję prokuratora antydopingowego w sprawie jego dyskwalifikacji na cztery lata. Zawodnik 29 lutego został zdyskwalifikowany za naruszenie przepisów antydopingowych.

Paul Pogba
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Paul Pogba
  • Paul Pogba w czwartek 29 lutego poznał bardzo zły werdykt
  • Francuz został zdyskwalifikowany aż na cztery lata z powodu zażywania zabronionych środków
  • Piłkarz zareagował na fatalną dla siebie wiadomość w mediach spoełcznościowych

Paul Pogba o dyskwalifikacji na cztery lata

Paul Pogba znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Francuz został zdyskwalifikowany na cztery lata za stosowanie niedozwolonych środków. Jednocześnie pod znakiem zapytania stanęła kariera piłkarza Juventusu. Sam zainteresowany zabrał głos w sprawie.

“Dziś zostałem poinformowany o decyzji prokuratury antydopingowej. Uważam, że wyrok jest niesprawiedliwy. Jestem smutny, jestem zszokowany, mam złamane serce. Wszystko, co zbudowałem podczas mojej zawodowej kariery piłkarskiej, zostało mi odebrane. Cała historia zostanie opublikowana, gdy uwolnię się od ograniczeń prawnych, ale nigdy świadomie ani celowo nie zażywałem żadnych suplementów antydopingowych” – napisał Paul Pogba w wiadomości opublikowanej na jego profilu na Instagramie.

POLECAMY TAKŻE

“Jako zawodowy sportowiec nigdy nie zrobiłbym niczego, co mogłoby poprawić moje wyniki poprzez używanie zakazanych substancji. Nigdy nie oszukałem innych sportowców i kibiców żadnej drużyny, w której grałem. Złożę apelację od tej decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS)” – dodał Francuz.

11 września 2023 roku pojawiła się informacja, że ​​badanie antydopingowe Pogby dało wynik pozytywny. Miało to miejsce po spotkaniu z Udinese Calcio (3:0) w ramach pierwszej kolejki Serie A. U pomocnika stwierdzono wówczas podwyższoną zawartość testosteronu. Powtórny test antydopingowy również dał wynik pozytywny.

Komentarze