Milan wciąż rozważa zmianę na ławce trenerskiej. Władze klubu są wściekłe

Stefano Pioli nie może być pewny dalszej pracy w Milanie. Szkoleniowiec niemal cały sezon walczy o posadę, a jego notowania naprzemiennie wzrastają i maleją. Władze klubu są wściekłe po porażce z Romą.

Stefano Pioli
Obserwuj nas w
fot. Alamy Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • Milan w dalszym ciągu nie wyklucza zmiany na ławce trenerskiej
  • Stefano Pioli walczy o posadę, a ostateczną decyzję pozna dopiero po sezonie
  • Władze klubu są rozczarowane czwartkową przegraną z Romą w Lidze Europy

Pioli zostanie zwolniony? Milan zawiedziony porażką z Romą

Stefano Pioli niemal cały sezon walczy o utrzymanie posady w Milanie. W pewnym momencie wydawało się, że zwolnienie jest tylko kwestią czasu. Szkoleniowca uratowali piłkarze, którzy wstawili się za nim i zaapelowali o jeszcze jedną szansę. Od tego czasu Rossoneri prezentują się znacznie lepiej, złapali nawet serię zwycięstw, która pozwoliła im wyprzedzić Juventus i wskoczyć na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Milan jest ciągle łączony z kolejnymi nazwiskami, które chciałyby zastąpić Włocha w roli trenera. W klubie panuje bowiem przekonanie, że Pioli ma pewne ograniczenia, przez które drużyna nie będzie w stanie wejść na wyższy poziom. Z drugiej strony – jest gwarancją solidnej gry i dobrych wyników, czego w ostatnich latach dość często brakowało.

POLECAMY TAKŻE

Notowania Piolego w poprzednich miesiącach stale wzrastały, a media uważały, że pozostanie na San Siro również w kolejnym sezonie. Po porażce z Romą w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy wajcha się jednak przestawiła. Pioli w dalszym ciągu nie może czuć się bezpieczny. Władze są rozczarowane tym rezultatem, gdyż chcą, aby Pioli zdobył w tym sezonie jakieś trofeum.

Komentarze