Juventus dogadał się z nowym trenerem! Allegri odejdzie latem

Juventus czeka latem rewolucja nie tylko pod kątem kadry zespołu, ale również na stanowisku szkoleniowca. Jak donosi dziennikarz Michele Criscitiello ze Sport Italia, z klubem pożegna się Massimiliano Allegri. Nowym trenerem Starej Damy zostanie Thiago Motta.

Max Allegri
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Max Allegri
  • Przyszłość Massimiliano Allegriego w Turynie jest już przesądzona
  • Juventus latem dokona zmiany na stanowisku trenera
  • Nowym szkoleniowcem Starej Damy ma zostać Thiago Motta

Allegri odejdzie, Motta przed wielką szansą

Juventus po raz kolejny rozczarowuje formą. Stara Dama po raz drugi w ostatnich trzech miesiącach notuje serię czterech meczów bez zwycięstwa w lidze. Kiepskie wyniki, a ponadto słaby styl powodują, że posada Massimiliano Allegriego wisi na włosku.

Jak poinformował Michele Criscitiello z portalu Sport Italia latem w Turynie dojdzie do prawdziwej rewolucji. Z klubem pożegna się nie tylko część zawodników, ale również sam Allegri. Dyrektor sportowy Juventusu jest już po słowie z nowym trenerem i od lipca obowiązki pierwszego trenera przejmie Thiago Motta.

Motta aktualnie pracuje w Bolonii, a dzięki wspaniałej dyspozycji w bieżącym sezonie wypłynął na szerokie wody. O angaż Włocha starał się nie tylko Juventus. Były reprezentant Włoch był łączony m.in. z Paris Saint-Germain czy klubami z Premier League.

Juventus, póki co zajmuje 3. miejsce w Serie A z dorobkiem 59 punktów. Ze względu na kiepskie wyniki w ostatnich miesiącach ich przewaga nad piątym miejscem w tabeli stopniała do ośmiu punktów, a po ewentualnych zwycięstwach Romy i Atalanty może zmaleć o kolejne trzy oczka.

Kto powinien być trenerem Juventusu w przyszłym sezonie?

Max Allegri 21%
Thiago Motta 79%
274+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Max Allegri
  • Thiago Motta

Komentarze