Inzaghi podsumował sezon Interu. Wskazał, co było ważniejsze od zwycięstw

Inter Mediolan w poniedziałek zmierzy się z AC Milanem w Derbach Mediolanu. Przed decydującym o mistrzostwie meczem Simone Inzaghi wyjawił, co było dla niego najważniejsze w tym sezonie.

Simone Inzaghi
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Simone Inzaghi

Wspinaczka Interu dobiega końca

Inter Mediolan jest o krok od przypieczętowania 20. w historii mistrzostwa Włoch. Do upragnionego zdobycia drugiej gwiazdki wystarczy im zaledwie jedno zwycięstwo. Najbliższą okazją, aby świętować tytuł będą Derby Mediolanu, czyli rywalizacja z AC Milanem. Przed spotkaniem w konferencji prasowej udział wziął Simone Inzaghi. Trener Il Biscione w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o mijającym sezonie, stawce derbowego spotkania oraz relacjach, które udało mu się stworzyć z zawodnikami oraz kibicami.

Derby to zawsze wspaniałe emocje. W ostatnich dniach ciężko pracowaliśmy, a jutrzejszy dzień może być dla nas wyjątkowy. Muszę być szczery i powiedzieć, że rozmawiałem z chłopakami, o tym, co już osiągnęliśmy. Odbyliśmy razem wspaniałą podróż, a jutro będzie ważny dzień. Natomiast nie postrzegamy tego jako obsesji – powiedział Simone Inzaghi cytowany przez portal Football Italia.

Kto wygra mecz?

AC Milan 32%
Inter Mediolan 68%
22+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • AC Milan
  • Inter Mediolan

Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić, zaczynając 13 lipca. Mieliśmy dominujący sezon, a teraz nasza wspinaczka dobiega końca. Wiemy czego dokonaliśmy – dodał trener Interu.

Zwycięstwa i trofea w piłce nożnej są bardzo ważne. Jednak jestem bardzo szczęśliwy z tego, co udało nam się stworzyć dzięki synergii z klubem, zawodnikami i kibicami – wyznał Inzaghi cytowany przez Football Italia.

Mecz Milan – Inter odbędzie się w poniedziałek o godzinie 20:45.

Komentarze