Dyrektor sportowy Interu skomentował karę dla Juventusu

We Włoszech szeroko komentowana jest kara odjęcia dziesięciu punktów Juventusowi. Kolejną osobistością, która zabrała głos na ten temat jest dyrektor sportowy Interu Beppe Marotta, który przed laty pełnił tą samą funkcję w zespole Starej Damy.

Giuseppe Marotta
IMAGO / Fabrizio Carabelli Na zdjęciu: Giuseppe Marotta
  • Juventus został ukarany odjęciem dziesięciu punktów w ligowej tabeli
  • Stara Dama prawdopodobnie nie zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie
  • Do sprawy odniósł się dyrektor sportowy Interu Beppe Marotta

Juventus surowo ukarany

Juventus w poniedziałek został ukarany odjęciem dziesięciu punktów za zawyżanie zysków kapitałowych. Kara była spodziewana przez włoskie media od kilku dni, ale i tak wywołała sporą burzę. Oficjalnie została przedstawiona na parę chwil przed pierwszym gwizdkiem meczu Starej Damy z Empoli, który zakończył się wysoką porażką turyńczyków 1:4.

Sprawa jest szeroko komentowana. Po stronie Juventusu stanął Jose Mourinho, który jak powszechnie wiadomo, nie darzy wielką sympatią tego klubu, mówiąc, że “to jakiś żart”.

W nieco bardziej stonowany sposób wypowiedział się natomiast Beppe Marotta. Dyrektor sportowy Interu nie chciał wchodził w szczegóły tej sprawy, ale podkreślił, że Włochy potrzebują reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Nie chcę zagłębiać się w szczegóły. Nie znam treści prawnych, dlatego wolę przemilczeć ten temat. Natomiast wszyscy się z pewnością zgodzą, że potrzebujemy reformy wymiaru sprawiedliwości w sporcie – przyznał Marotta.

Zobacz również: Mourinho stanowczy w sprawie kary dla Juventusu. “To jakiś żart”

Komentarze