Cannavaro zaskoczył wyznaniem. W tym klubie mógłby pracować za darmo

Fabio Cannavaro po kilku latach spędzonych w Chinach wrócił na stałe do Włoch. Mistrz świata z 2006 roku w rozmowie ze Sport Italia przyznał, że jego marzeniem jest praca w Napoli.

Fabio Cannavaro
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Fabio Cannavaro
  • Fabio Cannavaro pozostaje bez pracy
  • Włoch w lutym 2023 roku stracił pracę w Benevento
  • Mistrz świata z 2006 roku wyznał, w którym klubie byłby skłonny pracować za darmo

Cannavaro marzy o pracy w Napoli, może pracować za darmo

Fabio Cannavaro jest wolnym trenerem na rynku, co oznacza, że w każdej chwili może podpisać kontrakt z nowym klubem bądź reprezentacją. W ostatnich miesiącach jego nazwisko często przewijało się w kontekście pracy w Napoli. Ostatecznie prezydent Aurelio De Laurentis zdecydował się na inny wybór, zaznaczając, że 50-latek nigdy nie był na liście potencjalnych kandydatów. Jednak były reprezentant Włoch nie ukrywa, że bycie szkoleniowcem Partenopei to jego marzenie i mógłby pracować tam za darmo.

Mógłbym pracować w Napoli za darmo, to marzenie wszystkich trenerów – powiedział Cannavaro w rozmowie ze Sport Italia.

Nie uważam, że brak doświadczenia był powodem, dla którego nie znalazłem się na liście. Wiele osób nie szanuje doświadczenia, które zdobyłem w Chinach, ale jestem trenerem i chcę pracować. Wróciłem do Włoch dwa lata temu i kontynuuję naukę, ponieważ bycie trenerem jest tym, co chcę robić – dodał mistrz świata z 2006 roku z reprezentacją Włoch.

Cannavaro w swoim CV ma pracę w takich klubach jak GZ Evergrande, TJ Quanjian czy Al-Nassr. Przez moment był również selekcjonerem reprezentacji Chin. Ostatnim miejscem zatrudnienia byłego reprezentanta Włoch było Benevento.

Komentarze