Znamy mistrza Europy! Pogromcy Polaków triumfują po karnych

W finale Mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Francją. W regulaminowym czasie gry nie oglądaliśmy goli. Triumfatora zmagań wyłonił konkurs rzutów karnych. Jedenastki lepiej wykonywali podopieczni Christiana Wucka, którzy w półfinale pokonali Polaków.

Polska U17 - Niemcy U17 (ME)
PressFocus Na zdjęciu: Polska U17 - Niemcy U17 (ME)
  • Niemcy – Francja to finałowe starcie ME do lat 17
  • Die Mannschaft w półfinale wyeliminowali reprezentację Polski
  • Po 90 minutach gry bez goli zwycięzcę musiał wyłonić konkurs jedenastek
  • Rzuty karne lepiej wykonywali Niemcy

ME U17. Niemcy sięgają po złoto

Niemcy w drodze do finału Mistrzostw Europy do lat 17 w ćwierćfinale dopiero po rzutach karnych pokonali Szwajcarię (1:1, 3:2 po konkursie jedenastek), a w półfinale po emocjonującym spotkaniu okazali się lepsi od reprezentacji Polski. W rywalizacji z podopiecznymi trenera Marcina Włodarskiego padło aż osiem bramek, w tym pięć autorstwa młodej ekipy Die Mannschaft. Z kolei Francuzi w 1/4 finału wygrali z Anglią (1:0), a w pojedynku decydującym o grze o złote medale rozprawili się z Hiszpania (3:1)

W pierwszej połowie na Hidegkuti Nándor Stadium w Budapeszcie więcej okazji na strzelenie gola wykreowali sobie Trójkolorowi, którzy oddali cztery strzały na bramkę Maxa Schmitta, w tym jeden celny. Natomiast ich rywale dwukrotnie próbowali sprawdzić czujność Paula Argneya, ale francuski golkiper nie musiał interweniować.

Po zmianie stron podopieczni Christiana Wucka próbowali przechylić szalę na swoją korzyść, co mogło udać się w końcowej fazie spotkania. W 80. minucie. Bence Dardai pokusił się o bezpośredni strzał z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry Sylla efektownym wślizgiem powstrzymał Darvicha, który szarżował w szesnastce.

Wobec braku goli w regulaminowym czasie zwycięzcę musiał wyłonić konkurs jedenastek. Niemcy zmarnowali już pierwszy rzut karny – intencje Noaha Darvicha wyczuł Argney. W piątej serii Max Schmitt zastopował próbę Sylli, natomiast w szóstej kolejce jedenastek Saimon Bouabre z Francji trafił w słupek. Assan Ouedraogo już się nie pomylił i zapewnił Die Mannschaft triumf w Mistrzostwach Europy do lat 17.