PNA 2019: Wysoka wygrana WKS

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej efektownie 4:1 pokonała Namibię i awansowała do fazy pucharowej Pucharu Narodów Afryki.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Po podaniu za plecy obrońców, do piłki z prawej strony pola karnego dopadł Gradel i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

WKS na 2:0 podwyższył w 58. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Serey Die, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od głowy jednego z obrońców i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza

W 71. minucie Namibia zdobyła kontaktowego gola. Po indywidualnej akcji sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Joslin Kamatuka. W końcówce spotkania Wybrzeże Kości Słoniowej odpowiedziało jednak dwoma golami. Najpierw na 3:1 podwyższył Wilfried Zaha, a wynik meczu na 4:1 ustalił mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego Maxwel Cornet.

Namibia – Wybrzeże Kości Słoniowej 1:4 (0:1)

0:1 Gradel 39′