PNA 2019: Senegal pokonał Tanzanię

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Senegalu od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w Pucharze Narodów Afryki. W meczu grupy C pokonała 2:0 Tanzanię.

Senegalczycy objęli prowadzenie w 28. minucie. Na listę strzelców wpisał się Keita Balde, który płaskim uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał bezradnego Manulę.

W 64. minucie padła druga bramka dla Senegalczyków. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed polem karnym pod nogi Krepina Diatty, który potężnym uderzeniem trafił do siatki, ustalając jednocześnie wynik spotkania.

Senegal – Tanzani 2:0 (1:0)