PNA 2019: Mali remisuje z Tunezją

Piłkarze reprezentacji Tunezji

W pierwszym piątkowym meczu, rozgrywanym w ramach Pucharu Narodów Afryki 2019, zmierzyły się ze sobą reprezentacje Tunezji i Mali. Starcie zakończyło się wynikiem 1:1, a oba gole zobaczyliśmy dopiero w drugiej części gry.

Pierwsza połowa nie miała natomiast prawa podobać się postronnym widzom. Przez 45 minut ujrzeliśmy tylko dwie dobre akcje, a więcej niż strzałów było żółtych kartek, bowiem sędzia ukarał nimi aż trzech zawodników.

Przechodząc jednak do okazji bramkowych to jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść Tunezyjczycy. Dwukrotnie okazję na wpakowanie futbolówki do siatki miał Wahbi Khazri, ale jego próby były niecelne i piłka lądowała obok jednego ze słupków.

Tę słabą passę przełamał Diadie Samassekou. W 60. minucie udało mu się wykonać rzut rożny w tak fantastyczny sposób, że piłka wpadła bezpośrednio do bramki Tunezyjczyków. Takich goli nie ogląda się często. W trakcie lotu próbował ją jeszcze zatrzymać bramkarza rywali, ale swoją słabą interwencją jedynie pomógł zawodnikowi z Mali.

Tunezyjczycy odpowiedzieli jednak kilka minut później. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wahbi Khazri, który pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił wynik tego starcia na jeden do jednego.

Po dwóch pierwszych spotkaniach Mali na ma swoim koncie cztery punkty. Z kolei dla Tunezyjczyków był to drugi remis w tym turnieju.

Tunezja – Mali 1:1 (0:0)

0:1 Samassekou 60′
1:1 Khazri 70′