Nowy trener Ghany. Ma doświadczenie w Premier League

Chris Hughton
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Chris Hughton

Ghana oficjalnie potwierdziła objęcie kadry przez nowego szkoleniowca. Selekcjonerem reprezentacji Czarnych Gwiazd zostanie Chris Hughton, który zastąpi Otto Addo.

  • Chris Hughton został nowym trenerem Ghany
  • Irlandczyk wcześniej był obecny przy kadrze jako doradca
  • To dla niego powrót do pracy w roli szkoleniowca

Ghana ogłosiła nowego selekcjonera

Otto Addo prowadził reprezentację Ghany od lutego do grudnia 2022 roku. Pod jego wodzą kadra The Black Stars wystąpiła na Mistrzostwach Świata w Katarze. Z mundialem drużyna z Afryki pożegnała się już w pierwszej fazie, zajmując ostatnie miejsce w grupie z Portugalią, Koreą Południową i Urugwajem.

Niesatysfakcjonujące wyniki na MŚ doprowadziły do rozstania z dotychczasowym szkoleniowcem. Po długich debatach nowym opiekunem kadry został Chris Hughton, który do tej pory pracował przy reprezentacji jako doradca techniczny. W tej roli Irlandczyk spędził dwanaście miesięcy.

Dla Hughtona do powrót do zawodu trener po ponad dwóch latach od ostatniej posady na tym stanowisku. We wrześniu 2021 roku 64-latek zakończył niemal roczną przygodę jako szkoleniowiec Nottingham Forest i od tej pory nie prowadził żadnej drużyny. Wcześniej miał okazję odpowiadać za wyniki Brightonu, Norwich, Birmingham i Newcastle.

Komentarze