MŚ U-20: Senegal ograł Nigerię

Piłka mistrzostw świata U-20 w Polsce

Reprezentacja Senegalu została kolejnym ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata do lat 20. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału pokonała 2:1 Nigerię.

Senegalczycy już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Na prowadzenie w 36. minucie wyprowadził ich Amadou Sagne, który po zagraniu Ousseynou Diagne wpadł z piłką w pole karne i pewnym strzałem pokonał bezradnego Oremade.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugiego gola zdobył Ibrahima Niane, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki po dograniu Dionkou z prawego skrzydła.

Pięć minut po przerwie Nigeria odpowiedziała kontaktowym golem. Po mocnym wstrzeleniu piłki przez Successa Makanjoulę z rzutu wolnego, tor jej lotu zmienił Aniekem Okon i całkowicie zmylił senegalskiego bramkarza. Było to jednak wszystko na co było stać Nigerię w tym spotkaniu.

Senegal – Nigeria 2:1 (2:0)