Kibice reprezentacji Brazylii
Kibice reprezentacji Brazylii fot. Grzegorz Wajda

MŚ kobiet: Rekordzistka Marta. Tercet z grupy C gra dalej

Przed startem mundialu jako najciekawiej zapowiadającą się grupę wskazywano tę oznaczoną literą “C” – predykcje okazały się jak najbardziej słuszne, albowiem po trzech kolejkach, Włoszki, Australijki i Brazylijki uzbierały sześć oczek. Canarinhos wygraną nad Italią zapewniła we wtorek rekordzistka Marta, natomiast Jamajkę praktycznie w pojedynkę rozmontowała Samantha Kerr.

Czytaj dalej…

Marta wyprzedziła we wtorek Miroslava Klose i jest aktualnie najskuteczniejszą piłkarką/piłkarzem w historii mistrzostw Świata – Brazylijka kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystała jedenastkę, która zapewniła ekipie z Ameryki Południowej zwycięstwo nad Włoszkami, a także awans z trzeciego miejsca w grupie C. Dla 33-latki było to 17. trafienie na mundialu.

Stade des Alpes w Grenoble był świadkiem kapitalnego występu Samanthy Kerr – reprezentantka Australii w rywalizacji z Jamajką, jeszcze przed przerwą zdobyła dwie bramki. W 11. minucie, Kerr wykorzystała dośrodkowanie Gielnik z lewego skrzydła, a trzy minuty przed przerwą, znów popisała się celnym strzałem głową, tym razem po centrze Gorry.

Cztery minuty po przerwie, do gry na chwilę wróciły Jamajki – po prostopadłym podaniu Shaw, Solaun minęła bramkarkę i zdobyła gola kontaktowego. Później ponownie do głosu doszła jednak Samantha Kerr – w 69. minucie, piłkarka Chicago pokonała McClure z najbliższej odległości, a kilka minut przed końcem, skorzystała z fatalnego błędu jamajskiej bramkarki.

Włochy – Brazylia 0:1 (0:0)

0:1 Marta (k.) 74′

Jamajka – Australia 1:4 (0:2)

0:1 Kerr 11′
0:2 Kerr 42′
1:2 Solaun 49′
1:3 Kerr 69′
1:3 Kerr 83′

Komentarze