Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Mancini: Włochy potrzebują skutecznych napastników

Jeden z ciekawszych dzisiejszych meczów rozegrany zostanie na Allianz Stadium w Turynie, gdzie reprezentacja Włoch zmierzy się w eliminacjach do Euro 2020 z Bośnią i Hercegowiną. Przed tym starciem głos zabrał Roberto Mancini, który przekonywał, że jego celem jest, aby drużyna prezentowała ofensywny styl.

Czytaj dalej…

– Dokonam kilku zmian, ale nie za dużo – rzekł opiekun Squadra Azzura w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Nie ukrywam, że trudno jest ustalić wyjściowy skład, mając w drużynie samych świetnych zawodników. Ostatni trening będzie kluczowym w kontekście wyboru piłkarzy do podstawowego składu – zaznaczył Mancini.

– Faktem jest, że nasze bramki padają po próbach zawodników z różnych pozycji. Tym samym teraz chcemy, aby również nasi napastnicy imponowali skutecznością pod bramką rywali – rzekł selekcjoner reprezentacji Włoch.

– Włochy zawsze wyróżniały się tym, że miały świetnych piłkarzy, ale potrzebny był czas, aby wszystkie tryby w zespole zaczęły odpowiednio funkcjonować. Potrzebuję ekipy, mogącej grać dobrze, będącej mocną w ataku – kontynuował 54-latek.

– W najważniejszych turniejach ważne jest natomiast to, aby gole strzelali napastnicy – skwitował Mancini.


Komentarze