Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Kategoryczna reakcja Pogby. Wątpliwości rozwiane

Paul Pogba kategorycznie zaprzeczył medialnym doniesieniom o zakończeniu przez niego reprezentacyjnej kariery. Informacje o rzekomej decyzji 27-letniego pomocnika Manchesteru United, powołując się na arabskie media, przekazało między innymi angielskie The Sun. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie było w tym prawdy.

Czytaj dalej…

Jako pierwsza informację o rzekomej rezygnacji Pogby z występów w drużynie narodowej podała arabska strona sportowa 195sports.com. Temat był także kontynuowany w brytyjskich mediach, ale ostatecznie wszelkie spekulacje zostały przecięte przez samego piłkarza.

Przekazywane informacje sugerowały, że Pogba miał zrezygnować z występów w kadrze po wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który komentując temat brutalnego zabójstwa francuskiego nauczyciela, do którego doszło w ubiegłym tygodniu, stwierdził między innymi, że islam jest źródłem międzynarodowego terroryzmu.

Pogba na informacje zareagował w poniedziałkowe popołudnie, publikując w swoich mediach społecznościowych grafikę prezentującą internetową stronę The Sun opatrzoną napisem “Niedopuszczalny fake news”. Piłkarz nie dodał do wpisu żadnego komentarza, ale jasno prezentuje on jego stanowisko. Wszystko wskazuje na to, że informacja, która w poniedziałek rano obiegła piłkarski świat, nie ma nic wspólnego z prawdą.

Paul Pogba od wielu lat jest ważnym zawodnikiem reprezentacji Francji. Z zespole Trójkolorowych debiutował w 2013 roku i od tamtej pory rozegrał 72 spotkania, dziesięć razy wpisując się na listę strzelców. W 2018 roku był ważnym zawodnikiem drużyny, która sięgnęła po mistrzostwo świata.

Komentarze