Francuzi rozbili osłabioną Ukrainę!

Kylian Mbappe

Francuzi rozbili Ukrainę aż 7:1 (4:0). Na taki wysoki wynik niewątpliwie wpłynął fakt, że nasi wschodni sąsiedzi mieli bardzo poważne problemy kadrowe.

Pierwsza połowa spotkania została całkowicie zdominowana przez Francuzów. Nie dziwi więc fakt, że bardzo szybko objęli prowadzenie. W 9. minucie gospodarze wyprowadzili ładną akcję, która zakończyła się strzałem głową. Bushchan odbił jednak futbolówkę, ale dotarła ona pod nogi Camavingy. Nastoletni Francuz oddał strzał tyłem do bramki i zanotował debiutanckie trafienie w dorosłej reprezentacji.

W 24. minucie bardzo ładną bramką popisał się Olivier Giroud. Napastnik otrzymał podanie przed pole karne od Tolisso i zdecydował się na oddanie strzału z dystansu. Jego decyzja okazała się bardzo trafna, gdyż piłka po jego uderzeniu poleciała w okienko bramki.

Dziesięć minut później napastnik Chelsea skompletował dublet. Wykorzystał on odbitą przez bramkarza piłkę, po tym jak uderzenie oddał Aouar i tak zwanym szczupakiem umieścił piłkę do pustej bramki.

W 39. minucie tablica wyników wskazywała wynik 4:0. Wtedy to samobójcze trafienie zanotował Mykolenko. Skierował piłkę do własnej bramki po tym, jak została dośrodkowana z rzutu rożnego przez Aouara.

W drugiej odsłonie meczu Francuzi zwolnili nieco tempo swojej gry, czego następstwem była mniejsza ilość sytuacji bramkowych. Dosyć niespodziewanie to Ukraińcy zdobyli jako pierwsi bramkę. W 53. minucie Tsygankov przeprowadził indywidualną akcję. Będąc w okolicach pola karnego, zszedł ze skrzydła do środka i oddał mocny strzał w kierunku prawego słupka, zdobywając honorowe trafienie dla swojej reprezentacji.

Francuzi dosyć długo szukali bramki w tej odsłonie meczu, ale w 65. minucie Tolisso zdołał wpisać się na listę strzelców. Po wycofaniu piłki przez Mbappe oddał techniczny strzał z dystansu, pokonując bramkarza Ukrainy.

W 82. minucie do bramki trafił gwiazdor PSG. Wtedy to po wymianie podań z Ben Yedderem wbiegł w pole karne. Kylian zdołał jeszcze minąć obrońcę rywali i oddał potężny strzał na krótszy słupek, podwyższając rezultat spotkania na 6:1.

Wynik meczu z 89. minucie ustalił Griezmann. Napastnik Barcelony otrzymał podanie od Ben Yeddera i zdecydował się na strzał. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od nogi obrońcy Ukrainy i wpadła do bramki zaskoczonego Bushchana.