Euro U-21: Zasłużona wiktoria Hiszpanów

Fanka reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii szturmowała bramkę Belgów, co ostatecznie opłacało się, bo przedstawiciele finalistów mistrzostw Europy do lat 21 sprzed dwóch lat rzutem na taśmę zapewnili sobie cenne trzy punkty. Spotkanie w Reggio nell’Emilia zakończyło się rezultatem 2:1.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki po falstarcie w pierwszej kolejce fazy grupowej. Hiszpanie ulegli Włochom, a Belgia musiała uznać wyższość Polaków. Tym samym środowa batalia na MAPEI Stadium było potyczką o być albo nie być dla obu teamów na turnieju.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem optycznie lepszym byli podopieczni Luisa de la Fuente. Zawodnicy Czerwonych Diabłów skupili się natomiast na wyrafinowanej grze, chcąc wykorzystać ewentualnej błędy swoich rywali, mając na uwadze, że przeciwnik jest bardzo dobrze przygotowany pod względem technicznym.

Wynik meczu został otwarty szybko, bo już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Dani Olmo. Zawodnik Dinama Zagrzeb wykorzystał podanie od Carlosa Solera, pokonując golkipera rywali po strzale z mniej więcej 14 metrów. Radość z prowadzenia w ekipie z Półwyspu Iberyjskiego trwała tylko do 24 minuty, gdy o wyrównania doprowadził Sebastiaan Bornauw.

Po zmianie stron wciąż drużyną dyktującą warunki była Hiszpania, która raz po raz za sprawą Pablo Fornalsa, czy Dani Ceballosa stwarzała zagrożenie pod bramką rywali, ale efektów w postaci gola z tych sytuacji długo nie było. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to Hiszpan Fornals w 89. minucie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa La Roja 2:1.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc dzięki trafieniu zawodnika Villarreal CF szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek zachowują Hiszpanie. Tym samym drużyna z Półwyspu Iberyjskiego cały czas liczy się w grze związanej z walką o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Hiszpania – Belgia 2:1 (1:1)