El. ME: Francja nie dała szans Andorze

Kylian Mbappe

Po niespodziewanej porażce z Turcją, piłkarze reprezentacji Francji szybko wrócili na ścieżkę zwycięstw – Trójkolorowi, zgodnie z oczekiwaniami, wysoko pokonali outsidera grupy, Andorę 4:0 (3:0). Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Mbappe, Ben Yedder i Thauvin, a w 60. minucie wynik ustalił Zouma.

Do jednej zmiany doszło w wyjściowej jedenastce Andory po porażce z Mołdawią – miejsce Martineza na prawej stronie pomocy zajął Clemente. Tylko czterech piłkarzy zachowało za to miejsce w wyjściowej jedenastce Trójkolorowych po przegranej z Turcją – mowa tu o Llorisie, Pogbie, Griezmannie oraz Mbappe.

Nieco ponad dziesięć minut wystarczyło aktualnym mistrzom Świata, by objąć prowadzenie – po prostopadłym zagraniu Griezmanna, obrońcom urwał się Mbappe, który sprytnie przerzucił futbolówkę nad próbującym interweniować Gomesem. Kwadrans przed przerwą było już 0:2 – po asyście Thauvina, piłkę w siatce umieścił Ben Yedder.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie – o ile w 38. minucie po dograniu Mbappe futbolówki nie sięgnął Thauvin, to w doliczonym czasie gry, współpraca tego duetu przyniosła trzecią bramkę. Gwiazda PSG posłała dośrodkowanie w kierunku dalszego słupka, a Thauvin w ekwilibrystyczny sposób pokonał Gomesa.

Kwadrans po zmianie stron, Gomes musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty – po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu rożnego, w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Zouma. W końcówce Zouma mógł jeszcze zdobyć drugą bramkę, ale nie trafił w jej światło z kilku metrów.