Deschamps gasi pożar. Skutki wyboru nowego kapitana

Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Hugo Llorisa, w ekipie Trójkolorowych nastał moment na wybór nowego kapitana. Didier Deschamps zdecydował się na Kyliana Mbappe, co nie przypadło do gustu gwieździe Atletico Madryt. Selekcjoner Francuzów odbył już rozmowę z Antoinem Griezmannem.

Didier Deschamps
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps
  • Didier Deschamps wybrał nowego kapitana reprezentacji Francji
  • Został nim Kylian Mbappe, co nie spodobało się Griezmannowi
  • Selekcjoner gasi pożar, który wywołała jego decyzja

Griezmann wybaczy selekcjonerowi?

Po zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze Hugo Lloris oraz Raphael Varane zdecydowali się na zakończenie reprezentacyjnych karier. Dotychczas kapitanem francuskiej kadry był bramkarz Tottenhamu, więc wymusiło to na Didierze Deschampsie wytypowanie do tej roli nowego zawodnika.

Selekcjoner wręczył kapitańską opaskę Kylianowi Mbappe. Jego decyzja wywołała pożar wewnątrz kadry, bowiem nie spodobała się ona Antoine’owi Griezmannowi. Gwiazdor Atletico Madryt ma ogromne doświadczenie w kadrze i wydawał się wręcz naturalnym następcą Llorisa.

Griezmann bardzo źle zareagował na ten wybór, gdyż według mediów rozważał nawet zakończenie reprezentacyjnej kariery. Deschamps dotychczas pozostawał w świetnych stosunkach z byłym napastnikiem FC Barcelony.

Obaj panowie przeprowadzili już rozmowę, która miała na celu wyjaśnienie powstałego nieporozumienia. Deschamps w najbliższym czasie nie zamierza zmieniać swojej decyzji, więc Mbappe pozostanie kapitanem reprezentacji Francji.

Zobacz również: Juventus spełni żądania Rabiota? Francuz może zostać w Turynie

Komentarze