CONCACAF Gold Cup: Panama i USA w ćwierćfinale

Stany Zjednoczone
Na zdjęciu: Stany Zjednoczone

W nocy z soboty na niedzielę poznaliśmy dwóch kolejnych ćwiercfinalistów Złotego Pucharu CONCACAF – drugie zwycięstwa w grupie D odnieśli bowiem reprezentanci Panamy oraz Stanów Zjednoczonych. Z turniejem pożegnały się za to skazywane na pożarcie w tej grupie Gujana oraz Trynidad i Tobago.

Pierwsi na murawie FirstEnergy Stadium w Cleveland pojawili się Gujańczycy i Panamczycy. Los Canaleros potrzebowali nieco ponad kwadransa, by otworzyć wynik – po dograniu Murillo z prawego skrzydła, Arroyo puścił sobie piłkę obok bramkarza, po czym posłał ją do pustej bramki. Gujana odpowiedziała w 33. minucie – po faulu na Doverze, jedenastkę wykorzystał Danns. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie – pięć minut przed jej końcem, po podaniu Murillo, niefortunną interwencję zanotował Vancooten, który pokonał własnego bramkarza.

Sześć minut po przerwie, Panama prowadziła już 3:1 – Clarke sfaulował w szesnastce Arroyo, a gola z rzutu karnego zdobył Davis. W 86. minucie, faworyci dołożyli czwartego gola – centrował Quintero, a celny strzał głową oddał Torres. W doliczonym czasie gry, Gujana zdołała zmniejszyć nieco rozmiary porażki – ręką we własnym polu karnym zagrał Pimentel, a drugą jedenastkę tego dnia wykorzystał Danns.

Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowali piłkarze Stanów Zjednoczonych, którzy po wbiciu czterech goli Gujanie, rozgromili Trynidad i Tobago aż 6:0. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego pogromu, albowiem Amerykanie jedynego gola zdobyli cztery minuty przed przerwą – piłkę z lewej strony pola karnego posłał Pulisić, a Phillipsa strzałem głową pokonał Long.

Pomiędzy 66. i 78. minutą, podopieczni trenera Berhaltera wykazali się jednak zabójczą skutecznością i zaaplikowali rywalom aż cztery bramki. Najpierw po zgraniu Limy z kilku metrów trafił Zardes, a trzy minuty później ponownie z gola cieszył się Zardes, który tym razem precyzyjnie przymierzył po dograniu Pulisica.

W 73. minucie to nowy zawodnik Chelsea wpisał się na listę strzelców uderzając z sześciu metrów, a pięć minut później, z najbliższej odległości Phillipsa pokonał Arriola. Wynik starcia w Cleveland ustalony został tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to silne uderzenie McKenniego dobił klatką piersiową Long.

Kiedy następne mecze?

Dziś w nocy poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A – o północy Kanada podejmie Kubę, a dwie godziny później rozpocznie się starcie Martyniki i Meksyku. Trzecia seria gier w grupie D rozegrana zostanie w nocy z środy na czwartek – Trynidad i Tobago zmierzy się z Gujaną, a Panama podejmie USA w konfrontacji której stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.

Gujana – Panama 2:4 (1:2)
0:1 Arroyo 16′
1:1 Danns (k.) 33′
1:2 Vancooten (sam.) 40′
1:3 Davis (k.) 51′
1:4 Torres 86′
2:4 Danns (k.) 90+3′

Stany Zjednoczone – Trynidad i Tobago 6:0 (1:0)