Rozlosowano półfinały Pucharu Polski

Mateusz Wdowiak
Mateusz Wdowiak PressFocus

W czwartek o godzinie 12.00 odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski. Cracovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a pierwszoligowa Arka Gdynia podejmie u siebie Piasta Gliwice.

Puchar Polski – pozostały cztery drużyny

Z bojów ćwierćfinałowych zwycięsko wyszło trzech reprezentantów PKO BP Ekstraklasy. Raków Częstochowa okazał się lepszy od Lecha Poznań, Cracovia wyeliminowała drugoligową Chojniczankę, a Piast Gliwice zdołał pokonać Legię Warszawa. Komplet półfinalistów uzupełnia reprezentant Fortuna 1. Ligi, czyli Arka Gdynia, która w poprzedniej rundzie rozprawiła się z Puszczą Niepołomice.

W losowaniu par półfinałowych wziął udział selekcjoner reprezentacji Polski, który z perspektywy trybun oglądał dwa spotkania poprzedniej rundy. Paulo Sousa przyznał, że zrobił to z przyjemnością, a także wspominał czasy, gdy sam występował w meczach pucharowych jako zawodnik. Wyznał też, że spotkania półfinałowe również zamierza śledzić. Zaprezentowano też najładniejsze trafienia poprzedniej rundy.

Ciekawe półfinały

W pierwszym spotkaniu półfinałowym broniąca tytułu Cracovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Szansę na zmierzenie się z byłymi kolegami dostanie zatem Mateusz Wdowiak. Jedyny reprezentant Fortuna 1. Ligi podejmie natomiast u siebie Piasta Gliwice.

Oba spotkania półfinałowe odbędą się 7 kwietnia, a o awansie zadecyduje pojedynczy mecz. Finał zaplanowany został na 2 maja, a jego gospodarzem będzie prawdopodobnie Arena Lublin.

Przypomnijmy, że zwycięzca Pucharu Polski zagra w Superpucharze Polski, a także weźmie udział w drugiej rundzie eliminacji do nowopowstałego turnieju pod egidą UEFA, czyli Ligi Konfederacji Europy.

Komentarze