Miasto Warszawa, PZPN i policja zabrali głos ws. finału Pucharu Polski

W południe dotarła do mediów dość dziwna informacja o tym, że mecz Polska - Albania może odbyć się na PGE Narodowym, ale już majowy finał Pucharu Polski oraz czerwcowy mecz towarzyski Biało-Czerwonych nie. Tę sprawę u źródła postanowił wyjaśnić serwis Weszlo.com.

PGE Narodowy
PressFocus Na zdjęciu: PGE Narodowy
  • Nie ma zgody na rozegranie finału Pucharu Polski na PGE Narodowym
  • Policja i Miasto Warszawa odniosły się do tej sytuacji
  • PZPN nie skomentował tej sprawy

Co z finałem Pucharu Polski na PGE Narodowym?

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2024 Polska – Albania zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie. To spotkanie odbędzie w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 20:45.

Jednak nie ma zgody na rozegranie tym obiekcie meczu finałowego Pucharu Polski, który jest zaplanowany na 2 maja, a także czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji Polski. Decyzja może się wydawać dość dziwna, dlaczego jeden mecz może się odbyć na PGE Narodowym, ale już dwa kolejne nie.

Dla tych dwóch wydarzeń komendant rejonowy policji Warszawa VII wydał opinię negatywną. Wobec tego nie mieliśmy innego wyjścia jak odmowa wydania zezwolenia na organizację imprezy masowej. Nie chciałbym komentować opinii policji – powiedział zastępca rzecznika prasowego Jakub Leduchowski z Urzędu Miasta Warszawa w rozmowie z Weszlo.com

Lederman: o powołaniu dowiedziałem się dopiero na konferencji trenera
Ben Lederman

“Powołanie było pozytywnym zaskoczeniem” W piątek miała miejsce pierwsza konferencja prasowa reprezentacji Polski podczas marcowego zgrupowania. W jego trakcie Biało-czerwoni zmierzą się z Czechami i Albanią w eliminacjach do Euro 2024. Na konferencji pojawił się absolutny debiutant, Ben Lederman. Dziennikarze spytali piłkarza Rakowa Częstochowa, co poczuł po powołaniu do kadry? – Dzień dobry. To było

Czytaj dalej…

Co w takim razie twierdzi na ten temat Policja? – W przypadku kiedy dokumentacja nie spełnia wymagań, które są zawarte w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, nie możemy wydać pozytywnej opinii. W przypadku tych dwóch imprez ta dokumentacja nie spełniała wymogów, natomiast w pierwszym przypadku te wymagania zostały spełnione. Nie mogę mówić o tym, czego zabrakło w przedstawionej dokumentacji – poinformowała z kolei zastępca oficera prasowego KRPVII. Małgorzata Gębczyńska w odpowiedzi na pytanie Weszlo.com.

Serwis Weszło.com informuje też, że Polski Związek Piłki Nożnej obecnie nie chciał komentować tej sprawy tłumacząc, że “pismo fizycznie jeszcze nie trafiło do siedziby związku“. Z pewnością doczekamy się kontynuacji tej sprawy.

Zobacz również: Mecz Polska – Albania ostatecznie na PGE Narodowym. Ale nie ma zgody na rozegranie finału PP

Komentarze