Radomiak Radom - Lech Poznań
Radomiak Radom - Lech Poznań PressFocus

Ćwierćfinały Fortuna Pucharu Polski rozlosowane

Już tylko dziewięć drużyn pozostało w tym sezonie w grze o zdobycie Pucharu Polski. W piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par tych rozgrywek. Emocji z pewnością nie zabraknie.

W mijającym tygodniu rozegranych zostało siedem spotkań 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Nie zabrakło w nich niespodzianek. Z rozgrywkami pożegnały się bowiem drużyny Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin, które zostały wyeliminowane odpowiednio przez Puszczę Niepołomice i Chojniczankę Chojnice.

Puszcza na swojego kolejnego rywala będzie musiała poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy odbędzie się ostatni mecz 1/8 finału. Zmierzą się w nim dwaj pierwszoligowcy: Arka Gdynia i Górnik Łęczna. Z kolei drugoligowej Chojniczance przyjdzie się zmierzyć z broniącą trofeum Cracovią, która w tym tygodniu pokonała 1:0 Wartę Poznań.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się pozostałe dwie ćwierćfinałowe konfrontacje. Lech Poznań na własnym stadionie podejmował będzie Raków Częstochowa, natomiast Legia Warszawa zmierzy się z Piastem Gliwice. W obu spotkaniach trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu.

Ćwierćfinałowe pary Fortuna Pucharu Polski:

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia/Górnik Łęczna
Chojniczanka Chojnice – Cracovia
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – Piast Gliwice

Ćwierćfinałowe spotkania rozegrane zostaną w pierwszym tygodniu marca.

Komentarze