Unai Emery nie dla Bayernu Monachium. Złożył podpis pod umową

Unai Emery, który był łączony z objęciem Bayernu Monachium, ostatecznie przedłużył kontrakt z Aston Villą do 30 czerwca 2027 roku. Angielski klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Unai Emery
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Unai Emery

Oficjalnie: Unai Emery przedłużył kontrakt z Aston Villą

Aston Villa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o osiągnięciu porozumienia z Unaiem Emerym w sprawie nowego kontraktu. Hiszpański szkoleniowiec przedłużył umowę z angielskim klubem do 30 czerwca 2027 roku. To oznacza, że 52-latek pozostanie na stanowisku trenera drużyny The Villans i nigdzie się nie rusza pomimo krążących plotek.

Unai Emery w ostatnim czasie był powiem łączony z przejęciem Bayernu Monachium, który intensywnie szuka następcy Thomasa Tuchela. – Cieszę się, że będę kontynuował współpracę z Aston Villą. Jestem dumny, iż mogę dzielić wspólną drogę z kibicami, właścicielami, zarządem i piłkarzami tego wspaniałego klubu. Wszyscy podzielamy tę samą wizję i chcemy rozwijać się z dnia na dzień – powiedział Hiszpan.

Ekipa Lwów pod wodzą Unaia Emery’ego jest na dobrej drodze, żeby zagrać w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Villa Park w tym momencie z 66 punktami na koncie zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli Premier League. 52-letni menedżer z powodzeniem prowadzi ten zespół od listopada 2022 roku.

Komentarze