Trener Newcastle przekazał wieści ws. kontuzjowanych piłkarzy. Wiadomo, kiedy wrócą

Newcastle w tym sezonie boryka się z olbrzymią liczbą kontuzji. Z informacji, które przekazał trener Eddie Howe, wynika, że sytuacja nie ulegnie szybko poprawie, bowiem dwóch kluczowych piłkarzy wróci do gry dopiero za miesiąc.

Eddie Howe
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Eddie Howe
  • Newcastle zmaga się z dużymi brakami w składzie
  • Eddie Howe potwierdził, że dwóch kluczowych graczy wróci w okolicach maja
  • Z kontuzją borykają się m.in. Miguel Almiron, Tino Livramento czy Kieran Trippier

Newcastle musi poczekać min. miesiąc na kontuzjowanych graczy

Newcastle na finiszu sezonu zajmuje dopiero 8. miejsce w Premier League z dorobkiem 44 punktów. Kiepskie wyniki w głównej mierze spowodowane są dużymi brakami kadrowymi, a to ma związek z ogromną liczbą kontuzji w zespole. W ostatnim meczu z Evertonem szkoleniowiec Srok nie mógł skorzystać z dwunastu piłkarzy pierwszego składu.

Wśród niedostępnych zawodników znajduje się kilku kluczowych piłkarzy wyjściowej jedenastki, którzy w ostatnim czasie doznali kontuzji. Eddie Howe po ostatnim spotkaniu poinformował kiedy mniej więcej można spodziewać się, że Almiron i Livramento wrócą na boisko.

Miguel Almiron będzie pauzował około miesiąca ze względu na kontuzję kolana, Tino Livramento z powodu kontuzji kostki również – powiedział Eddie Howe cytowany przez Fabrizio Romano.

Trippier nie jest gotowy do gry, więc na pewno nie zobaczymy go w następnym meczu przeciwko Fulham – dodał szkoleniowiec Newcastle.

Do zakończenia sezonu w Premier League pozostało 8 spotkań. Poza wcześniej wspomnianym spotkaniem z Fulham podopieczni Eddiego Howe’a zmierzą się w najbliższym czasie z Tottenhamem oraz Crystal Palace.

Komentarze