Surebet – na czym polegają zakłady arbitrażowe?

Zakład arbitrażowy, czyli surebet, to rewolucyjna metoda obstawiania kuponów bukmacherskich. To możliwość wytypowania meczu u dwóch/trzech bukmacherów, co bez względu na wynik daje ci gwarantowaną wygraną. Surebety są coraz trudniejsze do znalezienia, ale część graczy wciąż próbuje szukać zakładów arbitrażowych po to, żeby mieć pewne wygrane. Zainteresował cię zakład arbitrażowy? Nie dziwi nas to, bo kiedy mowa o pewnym zarobku, to typer takie informacje musi zweryfikować! Na czym dokładnie polega surebet?

surebet

Spis treści

Czym jest surebet?

Pojęcie surebet zostało zaczerpnięte z języka angielskiego i oznacza w tłumaczeniu “pewny zakład”. Sure – pewny, bet – zakład. Surebet mylony jest często z tzw. pewniakami, czyli typami bukmacherskimi, które mają niski kurs i bardzo duże prawdopodobieństwo trafienia. Tak naprawdę surebet dotyczy gry arbitrażem, czyli korzystaniu z różnic kursowych, jakie występują u legalnych bukmacherów.

Arbitraż składa się z typowania meczu, gdzie u jednego bukmachera zagrasz wygraną gospodarza, u drugiego bukmachera remis, a u trzeciego – zwycięstwo gości (w przypadku zakładów trzydrogowych 1X2). Pierwsze co słyszysz o takiej formie obstawiania? To w szerszym obiegu niespotykana formuła typowania zakładów bukmacherskich. Niegdyś była bardziej popularna, ale z czasem bukmacherzy znaleźli skuteczne sposoby na zwalczanie takiej praktyki. Nie brakuje jednak głosów, że na surebetach wciąż da się zarobić!

Typowanie zakładów arbitrażowych wymaga od gracza posiadania wielu kont bukmacherskich, a także dysponowania pokaźnym budżetem na grę. Wszystko dlatego, że każdy typ trzeba zagrać u innego bukmachera, gdzie będą sprzyjające różnice kursowe, a dodatkowo trzeba zastosować odpowiednią stawkę.

Grając strategią surebet można typować zakłady bez względu na wynik meczu, a więc tego czy wygra gospodarz, gość lub padnie remis – zarabiać. Typy na surebet rozkładają się na wszystkie możliwe wyniki – najczęściej jednak trzeba każdy zakład 1X2 zagrać u innego bukmachera.

Surebet – na czym polega?

Surebety, czyli zakłady arbitrażowe, to konieczność wytypowania w zdarzeniu trzydrogowym zakładów na:

W przypadku zakładu dwudrogowego np. na tenis ziemny – obstawiasz wygraną gospodarza i gościa. A więc składasz dwa kupony.

W zdarzeniu trzydrogowym np. mecz piłki nożnej grając arbitrażem musisz zagrać trzy osobne kupony na TEN SAM mecz, ale za każdym razem na inny wynik. Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że jest mecz Chelsea vs Aston Villa, gdzie jest możliwy surebet. Wówczas należy wytypować:

  • Zwycięstwo Chelsea,
  • Remis,
  • Wygraną Aston Villi.

Oczywiście trzeba wiedzieć o tym, że każdy typ należy zagrać u bukmachera, gdzie oferowany kurs pozwoli uzyskać surebet. Co więcej, trzeba zastosować również proporcjonalną stawkę na każdy typ, żeby na koniec liczyć na pewną wygraną. O tym, jak obliczyć stawkę na surebet dowiesz się w dalszej części artykułu.

Przykład surebetu

W surebecie chodzi o to, aby znaleźć różnice kursowe na wydarzenie sportowe, które są tak znaczące, że przy każdym wyniku mogą pozwolić typerowi osiągnąć zysk. Jakie kursy dają zakład arbitrażowy? Oto przykład takiego zdarzenia – mecz tenisa ziemnego:

Kursy u bukmachera na zwycięstwo A: 1,60 – 2,20.

Kursy na wygraną w tym samym spotkaniu u bukmachera B: 1,35 – 3,20.

W tym zestawieniu obstawimy zakłady po kursach 1.60 i 3.20 – a więc na zwycięstwo gospodarza i gościa. Na potrzeby tego testu zagrajmy pierwszy zakład na kurs 1.60 po stawce 50 PLN. Wówczas nasza wygrana wyniesie: 80 PLN. Ile trzeba postawić na drugi wynik, żeby być pewnym zwycięstwa? Stawkę wyliczamy wg wzoru:

Dzielimy pierwszą wygraną, a więc 80 przez kurs przeciwstawnego zdarzenia, czyli 3.20. To daje wynik 25 PLN. A więc drugi zakład należy zagrać za 25 PLN – wówczas nasza wygrana również wyniesie 80 PLN.

W tym przypadku zainwestowaliśmy w oba typy 50 PLN + 25 PLN, czyli łącznie 75 PLN. Bez względu na wynik otrzymamy pewną wygraną 80 PLN, więc na “czysto” zyskamy 5 złotych. Tak właśnie działa zakład arbitrażowy.

Do obliczania surebetów w internecie można znaleźć gotowe kalkulatory, dzięki którym automatycznie obliczysz stawkę na poszczególne typy.

Czy zakłady arbitrażowe faktycznie działają?

Tak naprawdę na polskim rynku bardzo trudno grać surebety. Dlaczego? Dlatego, że w naszym kraju od stawki każdego kuponu pobieranych jest 12% podatku. W takiej sytuacji praktycznie nie ma możliwości znalezienia zakładu arbitrażowego. Jak zauważyłeś powyżej – w przykładzie nie stosowaliśmy podatku, dlatego otrzymaliśmy zysk po wykorzystaniu surebetu.

Podatek to jedno, ale bukmacherzy doskonale odkryli metodę graczy, która polega na arbitrażu. Firmy generalnie pilnują tego, żeby nie zdarzały się takie różnice kursowe. Co więcej, klienci, którzy są podejrzani o granie zakładów arbitrażowych mogą otrzymać limit od bukmachera. Wiąże się to z tym, że gracz nie ma możliwości zagrania zakładów po wyższych stawkach niż np. 100 PLN. Oczywiście takie limity zdarzają się sporadycznie, jednak jeśli bukmacher ma poważne podejrzenie, że użytkownik stosuje surebet, to wówczas decyduje się na takie kroki.

Granie surebetem czasami bywa też złudne, bo jeśli bukmacher wycofa zakład, to wówczas możemy narazić się na straty. Z kolei kiedy mecz zostanie przełożony/odwołany to jedna z firm może zwrócić stawkę, z kolei drugi bukmacher może czekać na rozstrzygnięcie widowiska, a wtedy nie wypłaci postawionej stawki. To ponownie wpłynie negatywnie na twój zakład arbitrażowy.

W naszej ocenie na polskim rynku korzystanie z arbitrażu praktycznie jest niemożliwe – największy wpływ ma na to podatek 12% od stawki. Wydaje nam się, że zamiast oglądać się na zakłady arbitrażowe lepiej wdrożyć do swojej strategii inny system bukmacherski. Co więcej, warto doskonalić swoje umiejętności związane z analizowaniem meczów i statystyk. To pozwoli z większą łatwością szukać zakładów z wartością, czyli valuebetów. To typy, które są zawsze opłacalne w dłuższej perspektywie, a co ważniejsze za granie ich nie ma żadnych limitów.

Sprawdź również: co to jest pre match.

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 9 grudnia 2023
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak obliczyć surebet?

Surebet to gwarantowana wygrana w przypadku odpowiedniego postawienia stawek na wynik jednego wydarzenia wynikająca z różnic kursów u bukmacherów. Na przykład dysponując stawką 200 zł stawiamy u jednego bukmachera wygraną gospodarzy (drużyny A) po kursie 1.50 za dokładnie 154,55 zł a u innego wygraną gości (drużyny B) po kursie 5.10 ze stawką 45.45 zł. Jeśli wygra drużyna A nasz kupon wygrywa 231,83 zł (drugi kupon jest przegrany). W przypadku wygranej drużyny B pierwszy kupon przegrywa ale nasza wygrana z drugiego to 231,79 zł. W obu przypadkach kończymy grę z zyskiem 31,79 zł lub 31,83 zł.

Jak szukać surebetów?

W szukaniu surebetów pomagają wyszukiwarki kursów. Pozwolą Ci one na porównanie stawek od różnych bukmacherów i stworzenie odpowiednich zakładów. Pamiętaj jednak, aby dokładnie analizować dane wydarzenia i nie stawiać “na chybił trafił”.