Limity u bukmacherów

Limity u bukmacherów

Limity u bukmacherów to ograniczenia związane z możliwością potencjalnej wygranej i stawką, jaką możesz postawić na zakład. Limity mogą też dotyczyć odpowiedzialnej gry i tego, jaki ustalisz czas spędzony u bukmachera lub miesięczny budżet dotyczący wpłacanych środków na konto. W zakładach bukmacherskich możesz trafić na kilka rodzajów limitów, a w tym artykule wyjaśnimy wszystkie kwestie z tym związane!

Spis treści

Czym są limity u bukmacherów?

Kiedy słyszymy o limitach, to szybko zapala nam się czerwona lampka, która kojarzy się z jakimiś ograniczeniami. Limity u bukmachera faktycznie mają na celu ograniczenie typera. O co dokładnie chodzi? Kwestia limitów wzbudza kontrowersje wśród graczy, ale trzeba pamiętać, że tego rodzaju ograniczenia wynikają z kilku względów. Na szybko wystarczy przypomnieć to, że zazwyczaj konto tymczasowe założone u bukmachera bez dowodu ograniczone jest limitem depozytów. Wystarczy zweryfikować dane, żeby limit został zdjęty. Jak widać czasami wystarczy drobna czynność, żeby limit u bukmachera już cię nie obowiązywał.

Limity u bukmacherów online to te związane z wpłatami, ale również wygraną na kuponie. Każdy bukmacher w Polsce posiada wewnętrzny limit zgodnie z którym umożliwia wygraną w obrębie jednego kuponu. U jednego bukmachera maksymalnie możesz wygrać 250 tysięcy złotych, a u drugiego aż 601 tysięcy PLN. Poszukujący wielkich wygranych powinny znać tego rodzaju limity po to, żeby odpowiednio wybrać bukmachera według własnych potrzeb.

Limity wygranych u bukmachera

O czym mówi limit wygranych? O tym, że bukmacher ustala, ile można wygrać w przypadku jednego kuponu. W takiej sytuacji, jeśli bukmacher ustanowił limit na poziomie 500 tysięcy PLN, to przyjmie zakład, który będzie wchodził w ramy tego limitu. Dla przykładu nie będziesz mógł wytypować kuponu, który miałby potencjalną wygraną 700 tysięcy złotych. Kwota ta przekracza umowny limit bukmachera, więc firma nie zrealizowałaby takiego zakładu.

Najwyższe limity wygranych w zakładach bukmacherskich obowiązują w Betclic, Superbet, Fortunie i STS. Firma Betclic oferuje rekordowe 800 tysięcy wygranej, jaką można uzyskać w oparciu o jeden kupon. To najlepszy wynik na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. A tak wyglądają limity wygranych u wszystkich bukmacherów:

Zakłady bukmacherskieLimit wygranych
Betclic800 tysięcy PLN
Superbet650 tysięcy PLN
Fortuna601 tysięcy PLN
STS500 tysięcy PLN
eWinner500 tysięcy PLN
Totolotek500 tysięcy PLN
Etoto500 tysięcy PLN
LVBET300 tysięcy PLN
forBET200 tysięcy PLN

W gronie legalnych bukmacherów znajdują się również operatorzy, którzy chwalą się tym, że żadnych limitów na wygraną nie wprowadzają. O jakie firmy chodzi? To PZBUK i Noblebet!

Konto tymczasowe – limity depozytów

Być może kojarzysz, że u legalnych bukmacherów można zarejestrować konto tymczasowe, czyli bez okazywania dowodu osobistego. W rejestracji bez dowodu każdy gracz może błyskawicznie zostać klientem bukmachera i obstawiać mecze. Takie konto wiąże się jednak z limitami – w tym przypadku chodzi o limity na depozyty.

Na koncie tymczasowym, a więc niezweryfikowanym zazwyczaj znajdują się limity dotyczące sumy wpłaconych pieniędzy. Bukmacherzy w ten sposób ograniczają nowego gracza, który może pozbyć się limitów depozytów, ale tylko wtedy, jeśli dokona weryfikacji.

Limity na depozyty z reguły wynoszą około 5000 złotych. Dotyczy to sumy wszystkich wpłat, a nie tylko pojedynczego depozytu. Takie ograniczenia związane z limitami na wpłaty w sytuacji rejestracji konta tymczasowego posiada STS, Fortuna, Betclic, eWinner, forBET, Totolotek, Superbet i LVBET.

Ponownie limitu w tym przypadku nie stosuje bukmacher PZBUK, który na koncie tymczasowym pozwala dokonywać płatności na dowolną wartość.

Limity wpłaty u bukmachera

Trzeba wiedzieć o tym, że nawet weryfikacja konta nie gwarantuje tego, że do bukmachera będzie można przelać dowolną kwotę. Bukmacherzy często stosują limit wpłat, który może dotyczyć minimalnej kwoty, a także maksymalnego depozytu. W zależności od tego, jaką formę wpłaty gracz wybierze minimalna wpłata może rozpoczynać się np. od 20 PLN. To oznacza, że to najmniejsza kwota, jaką możesz wpłacić na konto bukmacherskie. Analogicznie mechanizmy te mogą być zastosowane w przypadku maksymalnej kwoty – oczywiście w tym przypadku wartości są wyższe i wynoszą np. 100 tysięcy PLN na pojedynczy przelew.

Fortuna, STS, Etoto i Superbet deklarują, że nie mają limitów wypłaty. Z kolei Betclic, PZBUK i LVBET maksymalną pojedynczą wypłatę ustalili do progu 100 tysięcy złotych. W eWinner i forBET takie limity wynoszą po 50 tysięcy PLN.

Limit płatności może być powiązany również z wypłatą pieniędzy na konto bankowe. W większości przypadków legalnych bukmacherów przelew wygranej można zlecić już w przypadku 1 PLN. Bywają jednak ograniczenia związane z błyskawicznymi wypłatami, które z reguły zaczynają się od 50 PLN.

Limity stawek w zakładach bukmachterskich

Bukmacherzy w swojej polityce stosują też praktyki dotyczące indywidualnego limitowania graczy. Czasami słychać na forach, że użytkownik dostał limit od bukmachera. Co to oznacza? To że bukmacher uznał takiego gracza za zbyt groźnego względem swoich interesów. Inaczej tłumacząc – użytkownik ten jest podejrzany np. o granie zakładów arbitrażowych (surebet), wyłudzanie bonusów lub stosowanie systemu, który regularnie pozwala mu ogrywać bukmachera. W takiej sytuacji bukmacher wykonuje tak zdecydowany krok, że uniemożliwia typerowi zagranie zakładu za większą stawkę niż np. 1000 PLN. Limity w tego rodzaju przypadkach są nakładane indywidualnie.

Limity mogą dotyczyć nie tylko danego użytkownika, ale też zdarzenia z oferty bukmacherskiej. Kiedy bukmacher nie ma pewności, co do oceny meczu/wydarzenia sportowego i uważa, że spotkanie to zagraża jego zyskom, to może zastosować limit na takie zakłady. Jak się one objawiają? W taki sposób, że typując konkretny rynek można wygrać maksymalną kwotę ustaloną przez bukmachera. To w gruncie rzeczy ogranicza stawkę, jaką może zagrać klient na taki typ.

Limity jako odpowiedzialna gra u bukmachera

Legalni bukmacherzy umożliwiają zastosowanie limitów, które użytkownik może samemu nałożyć na swoją grę. Wszystko po to, żeby chronić się przed uzależnieniem od hazardu. Po rejestracji konta pojawia się komunikat dotyczący limitów gry – tam każdy nowy gracz może wybrać limity dotyczące czasu spędzonego na zakładach, a także wpłat i stawek granych np. w skali miesiąca. Bukmacher pozwala zastosować domyślne ustawienia, ale użytkownik może je w każdej chwili zmienić w edycji konta.

Takie samoograniczenie może pozwolić na lepszą kontrolę własnej gry i wydatków związanych z zakładami bukmacherskimi. Legalni operatorzy udostępniają wiele metod, które pomagają w samodyscyplinie. Np. jednym z limitów może być czas, w którym możesz korzystać z zakładów. Np. możesz ustawić 30 minut dziennie, co uniemożliwi korzystanie z oferty bukmachera po upływie tego czasu. Podobne rozwiązania działają w przypadku dziennych stawek, wpłat itd. Jak widać limity czasem mogą mieć i dobre skojarzenia!

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów o wartości do 1660 zł.

STS

98/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 21 lutego 2024
  • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

STS: lider polskich bukmacherów!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka super bonus 400 zł za typ na gola w meczu Legia – Molde wymienny na najwyższy zakład bez ryzyka do 100 zł! Do tego jeszcze bonusy depozytowe do 1500 zł i freebety do 60 zł!

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.