Typowanie remisów – progresja na remisy

Obstawianie zakładów na remis to na pewno szukanie typów, które mają dość wysokie kursy. U bukmacherów grając zakłady na piłkę nożną lub hokej na lodzie szybko zauważysz, że kursy na remis z reguły nie schodzą z pewnego pułapu. Trzeba dodać, że to stosunkowo wysoki próg. Typowanie remisów może pozwolić na dobre zarobki w zakładach bukmacherskich, ale co najważniejsze – trzeba wiedzieć, jak je obstawiać. Remis w meczu piłkarskim może paść tak samo jak wygrana gospodarza lub gościa. Jak typować zakłady na remis? Czy jest do tego specjalny system?

typowanie remisów

Przede wszystkim w ofertach na piłkę nożną gracze spotykają wiele zakładów, które dotyczą typów takich jak:

i wielu innych. Jak pewnie każdy kibic piłki nożnej wie – spotkanie to może rozstrzygnąć się na trzy możliwości. Jakie? Oczywiście chodzi o wygraną gospodarzy, zwycięstwo gości i remis. Jak sam widzisz, to trzy wyniki, którymi może zakończyć się mecz piłkarski.

Zdarzają się pojedynki, w których musi paść końcowe rozstrzygnięcie np. faza pucharowa Euro lub Mistrzostw Świata. To jednak nie wyklucza tego, że po regulaminowym czasie gry lub dogrywce nie może być remisu. Jak najbardziej taki rezultat jest prawdopodobny, a wtedy do decydującego rozstrzygnięcia zarządzane są rzuty karne.

W piłce nożnej remis oznacza najczęściej podział punktów – tak jest w ligowych rozgrywkach i w fazie grupowej europejskich pucharów.

Jak obstawiać remisy?

Jeśli już jakiś czas korzystasz z zakładów bukmacherskich, to na pewno zauważyłeś, że remis to u “buka” X lub 0. Chodzi o samą formę oznaczenia tego zakładu, bo wygrana gospodarza to 1, a zwycięstwo gości to 2. Kursy na remis w piłce nożnej z reguły wynoszą od współczynników 2.50 do 4.50. Szczegółowy dobór kursów zależy od rywalizacji i tego, jakie zespoły ze sobą grają. Oczywiście im bardziej wyrównane, tym kursy na remis spadają, bo taki wynik jest bardziej prawdopodobny.

Obstawianie remisów może działać też w hokeju na lodzie. W koszykówce remis po regulaminowym czasie gry pada bardzo rzadko, a kursy na takie zdarzenia wynoszą około 12.50. W takich dyscyplinach jak tenis ziemny czy siatkówka podziałów punktów nie ma, co wiąże się z tym, że remisu nie wytypujesz.

Stawiając na remis wskazujesz, że ani gospodarz ani gość nie przechylą szali zwycięstwa na swoją korzyść. W wielu przypadkach ma to spore uzasadnienie, bo doświadczeni typerzy wiedzą, że w trakcie sezonu jest sporo spotkań, które spełniają wiele przesłanek ku temu, żeby wytypować remis.

Obstawianie remisów możesz rozpocząć u każdego legalnego bukmachera online w Polsce. Zakłady na ten rynek to podstawowa oferta wszystkich operatorów w naszym kraju. Typy bukmacherskie na remis wykonasz w STS, Fortunie, Betfan, Superbet, forBET, Betclic, Etoto, ComeOn, LVBET, Fuksiarz, PZBUK, ComeOn i w zakładach bukmacherskich Totalbet.

STS
Najwyższy bonus tylko z kodem GOAL!
98/100
Superbet
Atrakcyjne promocje z kodem GOAL!
95/100
Fortuna
Bonusy i promocje dla każdego z kodem GOAL!
92/100
ComeOn
Bonus w gotówce i inne atrakcje!
90/100
Betfan
Bonus 200% poleca Mariusz Pudzianowski!
90/100

Kiedy typować remisy?

Kiedy sprawdzimy wyniki w takich ligach piłkarskich jak hiszpańska, niemiecka, polska, angielska czy włoska, to zauważymy, że remis to dość często spotykany rezultat. Średnio około 25% wszystkich meczów w sezonie we wcześniej wymienionych rozgrywkach kończy się podziałem punktów. A więc dla typera zakładów bukmacherskich oznacza to, że wygrywającym wynikiem jest właśnie typ na “X”.

Jakie metody analizy sprawdzają się przy obstawianiu remisów? Na pewno ku temu pomaga wiedza związana z formą drużyn. Bywają sytuacje, że zespoły mają serię remisów w lidze lub passę remisów w meczach domowych/wyjazdowych. Mając do czynienia z takim klubem warto zagrać w kolejnym meczu zakład na remis. Co więcej, wynik remisowy jest bardzo prawdopodobny w konfrontacjach ekip o zbliżonym potencjale. Jeśli oba zespoły w ostatnim czasie notują podobne rezultaty, to w bezpośrednim starciu mogą podzielić się punktami.

W przypadku typowania remisów trzeba też brać pod uwagę aktualną sytuację w tabeli.

Eksperci piłkarscy wiedzą, że zdarzają się sytuacje, w których remis jest na rękę zarówno gospodarzom, jak i gościom. Często podział punktów determinowany jest też przez taktykę zespołów. Zdarzają się defensywne ekipy, które w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami skupią się przede wszystkim na tym, żeby nie stracić bramki – wtedy także można liczyć na remis.

Remisy odgrywają ważną rolę również w fazie pucharowej europejskich pucharów. Kiedy pierwsze spotkanie faworyt konfrontacji rozgrywa na wyjeździe to bramkowy remis stawia go w świetnym położeniu przed rewanżem na własnym stadionie.

Progresja na remisy

Najbardziej znanym systemem bukmacherskim, który jest stosowany w zakładach na remisy, to progresja. Jak się ją stosuje obstawiając remisy? Poleca się wybrać jeden zespół, który ma największe predyspozycje ku temu, żeby remisować mecze. Co dalej? Kolejno typujesz remisy w spotkaniach tej drużyny wyznaczając początkową stawkę. Kiedy zakład nie będzie wchodził, to w kolejnych meczach obstawiasz remis, ale już z podwojeniem stawki początkowej. Wszystko odbywa się do wyniku, kiedy to w końcu twój zakład wejdzie (drużyna zremisuje). Wtedy wracasz do stawki początkowej i możesz rozpocząć progresję raz jeszcze np. wybierając inny zespół do typowania remisów.

System bukmacherski na remisy – progresja:

1. Typ na remis – stawka 10 PLN (zakład przegrany)

2. Typ na remis – stawka 20 PLN (zakład przegrany)

3. Typ na remis – stawka 40 PLN (zakład przegrany)

4. Typ na remis – stawka 80 PLN (zakład wygrany)

Obstawiając progresję na remisy trzeba typować zakłady po podobnych kursach np. wynoszące 3.00. To system, który wymaga od użytkownika regularnego podwajania stawki, jeśli twój kupon nie będzie wygrywał.

Początkujący gracze z reguły unikają zakładów na remis i uważają, że zawsze większe szanse są na wygranie jednej lub drugiej drużyny. W wielu przypadkach to nieuzasadnione, a typy na remis mogą dawać wymierne korzyści. Systemów gry progresją jest kilka i różnią się one w zależności od celu i naszych środków.

Progresja malejąca polega na stopniowym zwiększaniu stawki aż do czasu wygranej. Rosnąca natomiast zakłada zwiększanie stawki przy wygranych kuponach. To opcja dla graczy dysponujących mniejszym budżetem. Jeśli trafi nam się dobra passa, przyniesie jednak korzyści.

Bardziej doświadczeni gracze stosują również system gry progresją z zabezpieczeniem. Jej główne założenie to sukcesywne zmniejszanie stawki w przypadku dużej wygranej na początku, albo serii trafionych kuponów za sprawą progresji rosnącej. Wspomniane “zabezpieczenie” umożliwia zminimalizować ewentualną stratę, a do tego ogranicza ryzyko utraty wszystkich środków, co oznaczałoby kompletną porażkę.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.