Niesamowita passa Stade de Reims. Jedyny taki zespół w TOP 5 ligach europejskich

Stade de Reims może pochwalić się niesamowitą passą kolejnych 19 meczów bez porażki. Zaskoczony postawą swoich podopiecznych jest nawet trener Will Still.

Trener Will Still
Pressfocus Na zdjęciu: Trener Will Still
  • Stade de Reims pozostaje niepokonane od 19 kolejnych meczów w lidze
  • To jedyna drużyna w TOP5 ligach europejskich, która może pochwalić się takim wynikiem
  • Wyczyn swojej drużyny skomentował trener Will Still

Stade de Reims jedną z rewelacji sezonu w Ligue 1

Niesamowita passa Stade de Reims trwa. Francuski zespół w lidze jest niepokonany już od 19 kolejnych meczów, co biorąc pod uwagę jego budżet i możliwości kadrowe jest znakomitym wynikiem. Aktualnie zajmuje on ósme miejsce w Ligue 1 ze stratą czterech punktów do pozycji gwarantującej udział w eliminacjach do europejskich pucharów.

W ostatniej kolejce Stade de Reims pokonało 1:0 na wyjeździe Monaco, przedłużając passę kolejnych meczów bez porażki. Zaskoczony tym rekordem jest nawet trener Will Still. Żaden inny zespół w Top 5 ligach europejskich nie może pochwalić się taką passą.

– To równowartość pierwszej połowy sezonu, w której udawało nam się wychodzić z kolejnych meczów bez porażki. Patrząc na to w ten sposób, to coś szalonego. Jesteśmy realistami i podchodzimy z czystą głową do rywalizacji z zespołami, które są nad nami w tabeli. Tam jest niesamowita jakość – stwierdził szkoleniowiec Stade de Reims

Naszym pierwszym rywalem jesteśmy my sami. Na ten moment, tylko my sami jesteśmy w stanie zagrozić nam – stwierdził trener zapytany o możliwość nawiązania rywalizacji o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Co ciekawe, Will Still osiąga tak znakomite wyniki z drużyną w wieku zaledwie 30 lat. Szkoleniowiec nie posiada nawet profesjonalnej licencji trenerskiej, za co dodatkowe straty finansowe ponosi Stade de Reims.

Sprawdź również: Zaskakująca decyzja Neymara ws. przyszłości

Komentarze