Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Tuchel: To była moja decyzja i mój błąd

Paris Saint-Germain zremisował u siebie z RC Strasbourg 2:2 i są już o krok od obrony tytułu mistrzowskiego w Ligue 1. Thomas Tuchel, trener drużyny z Parc des Princes, żałował, że nie udało się go przypieczętować już w tym spotkaniu.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie nie potrafiliśmy kontrolować kontrataków rywali. Nie graliśmy dobrze, mając dwójkę napastników i zmieniliśmy ustawienie – powiedziach Tuchel w rozmowie z klubową telewizją.

– Strasbourg miał swoje szanse. Nam brakowało wielu zawodników, nasi piłkarze byli bardzo zmęczeni i nie byli w stanie strzelić tego trzeciego gola – dodał niemiecki szkoleniowiec.

Powinniśmy byli postarać się kontrolować mecz, a nie tak mocno atakować. To była moja decyzja i mój błąd. Druga połowa była lepsza, staraliśmy się, ale brakowało nam tych kilku zawodników i nie potrafiliśmy zdobyć bramki, aby już teraz zapewnić sobie tytuł – żałował.

PSG prowadzi z przewagą 20 punktów nad drugim Lille OSC. Obie drużyny spotkają się ze sobą za tydzień i jeśli paryżanie nie przegrają, to wówczas będą mogli świętować ósme w historii mistrzostwo Francji.

Komentarze