Mauricio Pochettino o przyszłości Kyliana Mbappe

Pochettino ściskający Kyliana Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Pochettino ściskający Kyliana Mbappe

Podczas ostatniego wywiadu Mauricio Pochettino wypowiedział się na temat przyszłości Kyliana Mbappe. Trener Paris-Saint Germain wyraził nadzieję, że Francuz pozostanie w klubie na kolejny sezon. Zdaniem Argentyńczyka byłoby to najlepsze rozwiązanie zarówno dla napastnika, jak i zespołu.

  • Mbappe łączony jest z transferem do Realu Madryt
  • We Francji pojawiają się głosy, że napastnik może jednak pozostać w Paryżu
  • Głos w tej sprawie zabrał trener PSG

Pochettino nie chce tracić najlepszego strzelca

Kylian Mbappe od wielu tygodni łączony jest z przenosinami do Realu Madryt. W ostatnim czasie zaczęły pojawić się pogłoski, jakoby napastnik miał zmienić zdanie i planuje pozostanie w Paris-Saint Germain. Wśród dziennikarzy, trenerów i ekspertów panują sprzeczne opinie na temat przyszłości gwiazdora. Głos w tej sprawie zabrał także Mauricio Pochettino. 

Zdaniem Argentyńczyka najlepiej dla Mbappe byłoby, gdyby pozostał w PSG na kolejny sezon. W mediach pojawiły się także informacje, że Mbappe za podpis pod nowa umową z paryskim klubem miałby otrzymać premię w wysokości 150 milionów euro.

Kiedy Kylian jest przed tobą, możesz sam zadać mu pytanie. Jako trener, chce najlepiej, zarówno dla piłkarza, jak i dla klubu. A najlepsze dla Kyliana byłoby pozostanie w PSG. Co do tego nie ma wątpliwości – stwierdził Pochettino.

Szkoleniowiec został także zapytany o to, czy Mbappe rozważany jest jako potencjalny kapitan w meczu przeciwko Clermont. Nie wystąpi wówczas na pewno kontuzjowany Marquinhos, który pełni tę funkcję. 

Rozważam kandydaturę Kyliana, podobnie jak kilku innych piłkarzy – skomentował Argentyńczyk. 

Paris-Saint Germain zmierzy się z Clermont w sobotę. Funkcja kapitana w tym meczu na pewno mile połechtałaby ego Mbappe, a może nawet w jakimś stopniu wpłynęła na jego decyzję odnośnie przyszłości. Sprawę z tego na pewno daje sobie Mauricio Pochettino.

Komentarze