Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Polski bramkarz chce odejść z PSG

Marcin Bułka nie jest zainteresowany rolą trzeciego bramkarza Paris Saint-Germain. Jak informuje France Football, 20-letni Polak poinformował władze francuskiego giganta, że chciałby odejść z klubu przed 5 października, kiedy zostanie zamknięte okno transferowego. Celem utalentowanego bramkarza jest regularna gra.

Czytaj dalej…

Numerem jeden w bramce francuskiego klubu pozostaje reprezentant Kostaryki, Keylor Navas. Po zakończeniu ostatniego sezonu władze PSG zdecydowały się również na wykupienie z Sevilli hiszpańskiego bramkarza Sergio Rico, który w Paryżu wcześniej przebywał na zasadzie wypożyczenia. Decyzja ta praktycznie pozbawiła Marcina Bułkę szans na występy w pierwszej drużynie.

Młody Polak, który podobno nie narzeka na brak ofert, chciałby w najbliższym czasie regularnie grać i zwrócił się do klubu z prośbą o pozwolenie na odejście. Bułka jest jednak związany z klubem umową tylko do czerwca 2021 roku. Niewykluczone, że w grę wchodzić będzie przedłużenie kontraktu z Paris Saint-Germain, a następnie wypożyczenie do innego zespołu.

Dwa występy Bułki w PSG

Bułka do klubu z Parc des Princes trafił latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu z Chelsea, w której spędził trzy lata. Do tej pory w pierwszej drużynie prowadzonej przez Thomasa Tuchela rozegrał dwa spotkania. Debiut zaliczył w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z FC Metz w poprzednim sezonie.

Drugi występ zanotował dwa tygodnie temu, w przegranym 0:1 spotkaniu z RC Lens. W trzech następnych meczach zabrakło go już w kadrze meczowej.

Komentarze